Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Abarth 600e v zaváděcí edici Scorpionissima

Nový Abarth 600e prochází závěrečnými testy a poprvé veřejně debutuje v Miláně, kde je v těchto dnech plánované natáčení nového reklamního spotu. Již první fotografie odhaluje „ďábelského“ ducha. Abarth 600e v zaváděcí edici Scorpionissima vznikne v limitované sérii 1 949 kusů.

Model Scorpionissima, navržený tak, aby ohromil všechny fanoušky značky, je postaven na třech hlavních pilířích: na designu, který vystihuje jeho maximálního výkonnost, na technice, jež z něj dělá nejvýkonnější Abarth všech dob, a na stylu automobilových závodů, který oslovuje motoristické nadšence. Díky bohaté výbavě bude Nový Abarth 600e schopen všem automobilovým fandům zajistit bezpečnost bez toho, aniž by se museli vzdát dravého a svalnatého vzhledu svého vozu.

Nový Abarth 600e Scorpionissima disponuje výkonem 240 k, což je v rámci konkurence mimořádná hodnota. Nikdy předtím nebyl žádný vůz Abarth výkonnější. Navíc i výbava dokazuje, že mantrou, která inspiruje inženýry Abarthu, je výkonnost. Abarth 600e, který bude v rámci vozů s elektrickým pohonem vybaven unikátním diferenciálem s omezenou svorností, nabídne mimořádnou úroveň jízdní stability, příkladnou ovladatelnost a působivou trakci.

Právě použitý samosvorný diferenciál ve spojení se sportovními pneumatikami vyvinutými na základě zkušeností ze šampionátu Formula E zajistí na každém povrchu zcela výjimečné jízdní vlastnosti, přilnavost ve výjezdech ze zatáček a jízdní dynamiku ve stylu závodních vozů. Pečlivé vyvážení mezi výkonem a svorným účinkem pomohlo zajistit i delší dojezd tohoto elektrického vozu.

Exkluzivní barva Hypnotic Purple, s níž se nový model představí, podtrhuje jeho agresivitu. Aerodynamicky optimalizovaný zadní spoiler je navržen tak, aby maximalizoval výkonnost. Vůz zaujme dlouhým rozvorem, širokými koly, nízkou světlou výškou a 20palcovými koly navrženými tak, aby se do nich vešly velké brzdové kotouče. Nový Abarth 600e Scorpionissima bude navíc dodáván s certifikátem pravosti. A samozřejmě se toho chystá ještě více. Sledujte nás!

Cíl Abarthu definovaný mottem „proměnit obyčejné v neobyčejné“ se v tomto nejnáročnějším projektu posledních let opět podařilo splnit. Nový klenot v nabídce značky Abarth je kombinací zkušeností, tradice, inovací a výkonu, které vycházejí z různých odborných znalostí a partnerství.Abarth 16.2.2024

Pozn.red. Jak by se na vůz asi tvářil Carlo Abarth?

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar