Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

DS3 Crossback
 

AUTOSHOW PRAHA do neděle v Letňanech

Dnes a ještě zítra probíhá v areálu PVA EXPO PRAHA v Letňanech automobilová výstava AUTOSHOW PRAHA, na níž můžete spatři přes deset českých výstavních premiér. Největší zájem pochopitelně poutají Škoda Kamiq a Scala na stánku společnosti NH Car Praha. Navštívit můžete i motocyklovou Bohemian Custom Bike.

Ve dvou halách vystavují své novinky minimálně jedním modelem prostřednictvím dealerů firmy Ford, Peugeot, Hyundai, Volkswagen, KIA, Toyota, Lexus, Nissan, Škoda, Renault, Dacia, Alfa Romeo, Fiat, Dodge, Cadillac, Bentley, Ferrari. Například VW přivezl na Autoshow nový model T-CROC, jehož novinářská prezentace proběhla den před otevřením výstavy.

Automobily Rolls Royce nejsou k vidění každý den, tak si nenechte ujít nejluxusnější kabriolet Dawn s dvanáctiválcem o výkonu 571 k. K jeho pořízení potřebujete asi deset miliónů korun.

Atraktivní podívanou doplňuje doprovodný program zaměřený na bezpečnost silničního provozu včetně ukázkových jízd nejnovějšími vozy, tunning, přehlídku autodoplňků a adrenalinová vystoupení kaskadérů.

„Pokles zájmu o naftové motory patrně zpomalí, očekáváme spíše ustálení zájmu o vznětové motory. Z našich statik je patrný rostoucí zájem o menší vozidla kategorie SUV a dále kombi. V uplynulém období rostl zájem o vozidla s hybridním pohonem, zatímco podíl elektromobilů je stále velmi nízký. Rychlejší nástup alternativních pohonů přijde až po roce 2021, “ predikoval na tiskové konferenci Josef Pokorný se Svazu dovozců automobilů (SDA).

Roste zájem motoristů o další alternativní pohony, což potvrzuje Toyota, která představuje své nejprodávanější modely na nové platformě a s novými hybridními motory. Dlouhodobým trendem jsou také moderní asistenční semiautonomní systémy pro zvýšení bezpečnosti jízdy. „Zvyšování prvků aktivní a pasivní bezpečnosti v posledních letech výrazně snižovalo dopravní nehodovost, nicméně tento trend se v roce 2018 zastavil. Z vyšetřování vyplývá, že za nehodami s nejtragičtějšími důsledky stojí chování řidičů, jako nepozornost, nepoužívání bezpečnostních pásů a další faktory,“ upozornil na akci AUTOSHOW PRAHA Jan Straka z Ředitelství služby dopravní policie.

Na jediném celostátním autosalónu v Česku se letos představí celkem 32 automobilových značek. „Na AUTOSHOW představujeme veřejnosti řadu automobilových novinek, které se teprve v nejbližších měsících budou dostávat do autosalonů a k jejich novým majitelům. Letos registrujeme zájem zástupců automobilových značek o účast na naší akci. Motivuje je k tomu nejen nové, výhodnější místo konání veletrhu v PVA EXPO PRAHA, ale také fakt, že zde budou moci svým potenciálním zákazníkům ukázat mnoho novinek,“ doplňuje Vanda Petrov, ředitelka veletrhu.

Velice zajímavou expozici britských sportovních vozů Lotus připravila společnost Lotus car Praha. Návštěvníci si mohou prohlédnout například na speciál Elise Cup 250, s nímž můžete i na silnice. Od provedení Sport a Sprint se liší nižší hmotností danou třeba lithium-iontovým akumulátorem, karbonovými sedadly nebo polykarbonátovým zadním oknem. V nejlehčí verzi vůz váží 860 kg bez náplní a má motor o výkonu 256 k. Model Exige Sport 410 prezentuje Lotus jako nejlehčí šestiválcovou verzi modelu Exige v historii. Lotus Evora GT 410 Sport byl představen začátkem minulého roku, kdy nahradil základní provedení Evora 400 s přeplňovaným šestiválcem s výkonem 416 k.


Tipy z doprovodného programu

Testovací jízdy Peugeot, Renault, Toyota a Lexus.

Realistický simulátor závodů Formule 1, (pátek 12.4.2019 10:00 - 17:00 hodin)

Driftovací show – Lukáš „Krasty“ Hájek (sobota a neděle 13:00 - 14:00 hodin, aréna na venkovní ploše)

Kaskadérská show na čtyřkolce - Richard Mošna (vybrané časy v pátek a v neděli, aréna na venkovní ploše)


Online rozhovor s českým pilotem FORMULE 3 - Tomem Beckhäuserem, expozice Chemical Guys (pátek až neděle, Hala 5, stánek 5C09)


V rámci Autoshow můžete navštívit i Bohemian Custom Bike, mezinárodní soutěžní výstavu motocyklových staveb a přestaveb. Jde o akci plnou motocyklových unikátů a spousty dalších ikonických záležitostí tuzemské „custom kultury“ (hot rods, muscle cars, dragsters, airbrush, tattoo…). Motocykly doplňuje ještě přehlídka amerických osobních automobilů, kterou připravila redakce Chrom a plameny.Otevírací doba: sobota: 10.00 – 19.00 hod., neděle: 10.00 - 17.00 hod.JL 13.4.2019

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar