Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

ALCAR představil novinky značek AEZ a DOTZ

ALCAR představil pro rok 2022 nové atraktivní designy litých kol. Do svého sortimentu zařadil tři zbrusu nové designy celkem v šesti barevných variantách. Nové designy kol od prémiových značek AEZ a DOTZ mají schválení pro vozy střední i vyšší třídy, modely SUV včetně hybridních vozů i elektromobily.

Díky schválení ECE v originálním rozměru je možné tato kola použít na mnoha vozidlech bez potřeby dodatečného zápisu do technického průkazu. Nabízí tak rozměrově totožnou alternativu k originálním kolům s atraktivním designem a často také za atraktivnější cenu. Jejich výhodou je také možné použití originálních šroubů a matic a ve většině případů také možnost vložení originální středové krytky.


AEZ Atlanta

První novinkou prémiové značky AEZ je design technicky i vizuálně šitý na míru vozům střední a vyšší střední třídy. AEZ Atlanta je moderně pojatý vícepaprskový design s kompaktní středovou částí v kombinaci s lineárním tvarem paprsků. Verze Atlanta black se pyšní lesklým černým lakem, zatímco Atlanta titan kombinuje grafitový lak s leštěnými konci paprsků. V rozměrech od 17 do 20 palců a s nosností až 780 kilogramů pokrývá AEZ Atlanta širokou škálu automobilových modelů včetně hybridních a elektrických vozů. Bez potřeby zápisu do technického průkazu je k dispozici například pro modely Audi A4 až Audi A8, BMW řadu 5, BMW 6 GT, BMW řady 7, Volvo XC 40, XC 60, V 60 a V90 Cross Country, Tesla Model 3 i pro mnohé modely Volkswagen a Škoda.AEZ Porto

Druhá novinka s názvem AEZ Porto nabízí oblíbený design s překříženými paprsky ve dvou barevných provedeních. Detailně zpracované kontury paprsků si motoristé mohou pořídit v metalicky šedé barvě s leštěnou čelní plochou nebo v kompletním matně černém lakování. Distingovaný design zaujme na první pohled. Charles Eames, významný designér 20. století, velmi trefně řekl: „Detaily nejsou detaily. Ony vytváří design“. AEZ Porto je uzpůsobené na míru například vozům Audi A3, A4, BMW řady 5, BMW 6 GT, BMW řady 7, Land Rover Evoque nebo Land Rover Discovery Sport, pro které je k dispozici od 18 do 21 palců. Kromě toho nabízí aplikace v originálních rozměrech se schválením ECE i pro širokou škálu hybridních a elektrických automobilů, například Jaguar E-Pace, Škoda Enyaq, Tesla Model S nebo VW ID4.
DOTZ Tanaka

Značka DOTZ představila novinku Tanaka, která spojuje sportovní, agresivní paprsky ve tvaru Y se zahloubenou středovou částí. Dynamický design kola vytváří během pohybu nápadité efekty. Trojrozměrný efekt vzniká díky deseti výrazně zapuštěným koncům paprsků, které vizuálně oddělují hvězdici disku od ráfku kola. Pozitivní stránkou tohoto designového řešení je také úspora hmotnosti kola, která se projevuje v lepší agilnosti vozu. Ve dvou barevných variantách, s metalicky šedým lakem v kombinaci s leštěným lemem límce nebo v matně černém laku je DOTZ Tanaka v rozměrech od 18 do 21 palců schválen pro většinu nejprodávanějších modelů na českém trhu.

Motoristé si mohou všechny novinky, které se pyšní tříletou zárukou, prohlédnout přímo na svém modelu automobilu již teď v unikátním ALCAR 3D konfigurátor kol na www.alcar.cz. Ten u nejnovějších modelů vozidel stále vylepšuje jejich detailní 360° zobrazení. Vedle fotorealistické kvality zobrazení zde motoristé získají také veškeré informace o schválených kolech, pneumatikách i senzorech monitorování tlaku v pneumatikách.Alcar Bohemia 21.3.2022

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2022 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar