Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

ALCAR - novinky: Hybridní a dojezdové kolo

Pro motoristy, kteří si chtějí nechat litá kola doporučit, ALCAR opět předvybral ze své bohaté nabídky 8 designů vhodných pro zimní provoz a v rámci své tradiční akce Elegance i v zimě je maximálně cenově zatraktivnil. Před samotnou koupí si může každý prohlédnout, jak budou kola vypadat na jeho automobilu v unikátním ALCAR 3D konfigurátoru kol na www.alcar.cz.

K sadě litých kol značek AEZ a DOTZ mohou motoristé získat ještě praktický bonus navíc. V případě, že si k jakémukoliv designu od značky AEZ nebo DOTZ objednají ke kolům bezpečnostní šrouby či matice Sicuplus, dostanou je až do do 30. 11. 2023 od ALCARu zdarma.

V poslední době se mění způsob fungování STK směrem ke spolehlivějšímu posuzování technických nedostatků vozidel. S homologovanými koly od ALCARu mohou motoristé na STK, při policejní kontrole i v pojišťovně zůstat v klidu. Vedle tříleté záruky se mohou spolehnout na to, že v případě potřeby jim rádi na zakoupená kola vystavíme Typový list zdarma, a to i po mnoha letech od jejich koupě. Všechna data a homologace, včetně těch k již nevyráběným designům máme bezpečně uložena v naší databázi.


Hybridní kola ALCAR v nových designech

Hybridní kolo ALCAR, které kombinuje výhodu ocelových kol v podobě nízké ceny s atraktivním designem kol z lehké slitiny, se neustále vyvíjí a pro nejnovější modely vozidel je k dispozici v rozměrech od 15 do 17 palců v nových designech.

Hybridní kolo 2.0 prošlo zásadními vylepšeními. U ocelových kol je typické viditelné oddělení disku a ráfku kola. U Hybridního kola 2.0 je oproti tomu přechod mezi oběma částmi neviditelný. Mezi přírubou a diskem kola již není žádná mezera, disk kola tvoří zároveň vnější lem ráfku, jak je tomu obvyklé u litých kol. Nová výrobní metoda využívající laserové svařování umožňuje 360stupňový souvislý neviditelný svar na vnější obrubě kola, což má za následek větší viditelnou plochu disku kola. Díky tomuto patentovanému spojení vyvinutému ve švýcarském výrobním závodě


ALCAR je možné vyrábět ocelové hybridní kolo v atraktivních designech. Umístěním svaru na zadní straně je možné také vytvořit kolo s tenčími paprsky, což má nejen estetické výhody, ale také umožňuje snížení hmotnosti kola. Pro odstraňování otřepů se používá zdokonalený proces, který výrazně zlepšuje přilnavost barvy na kriticky zatěžovaných místech. Došlo také k vylepšení receptury kataforetické lázně a úpravě povrchového napětí, což umožňuje zvýšení tloušťky laku v namáhaných oblastech, jako jsou hrany paprsků. Vylepšení se dočkal také svrchní bezbarvý lak, který zabezpečuje zvýšenou odolnost například proti odletujícím kamínkům a štěrku.
Dojezdová kola od ALCARu pro každý vůz


ALCAR rozšířil svůj sortiment o nový produkt v podobě dojezdových kol. Nabízí škálu více než 200 artiklů a s více než 2 000 aplikacemi na vozidla pokrývá všechna běžně jezdící vozidla na našich silnicích. Balení obsahuje dojezdové kolo s litým nebo ocelovým kolem, zvedák, kolový klíč a praktický textilní obal na zip. Každé dojezdové kolo je nahuštěné na maximální povolený tlak a je připraveno k okamžitému použití.

PR 26.10.2023

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar