Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

AK Humpolec zlatý opět Petr Nikodém

Mistrovství České republiky v autokrosu pokračovalo o víkendu ve Slavia pojišťovně aréně v Humpolci a čtvrtým podnikem, tak vstoupilo do druhé poloviny. Naštěstí předpověď počasí tentokrát „rosničkářům“ nevyšla a celý závod proběhl v perfektně připraveném areálu pod slunečními paprsky.

Po závodech v Nové Pace, Přerově a Poříčí jsme viděli další pěkný autokros za účasti kompletní domácí špičky, snad až na nemocného Radka Jordáka, a také v divizi cestovních automobilů někteří chyběli.


Po druhém místě v Poříčí a vítězství v evropkém Přerově kraloval v Super buggy opět Petr Nikodém, který s přehledem vyhrál všechny rozjížďky i semifinále. A také ve finále vyrazil jako střela a s poškozeným zadním křídlem projel cílem s náskokem pěti sekund. Ještě, že závod nebyl o kolo delší, pár metrů po odmávnutí šachovnicovou vlajkou se „odporoučela“ zadní poloosa.

Výborný den měl také Roman Polák s přeplňovanou „jedna-šestkou“ Škoda. Dvě druhá místa a jedno první mu a druhá příčka v semifinále mu zajistili druhou řadu pro finále. Do první se vedle Nikodéma a Kubíčka (dvakrát první a druhý v semifinále) se postavil do první řady Milan Vaněk, který po dlouhé době opět vyjel s buggy Marat. Po dramatickém startu se ujal vedení Nikodém, sledovaný Polákem, zatímco Vaněk vypadl a Kubíček se pustil do stíhací jízdy ze zadních pozic. Dvě tři kola sváděl dokonce krásný souboj se svým učitelem Jardou Hoškem. Cílem projel pátý za Vladislavem Štětinou, kterému po několika smolných závodech se zadařilo a s výsledkem mohl být spokojen.1.Nikodém
2.Polák
3.Vaculík V.
4.Štětina V.
5.Kubíček


Průběžné pořadí

1.Kubíček 129
2.Nikodém 98
3.Polák 92
4.Hrubý 00
5.Štětina 79Buggy 1600

V divizi buggy 1600 vyhráli dvě rozjížďky Martin Kadlečík a Filip Hartman, jednu pak rakouský Philip Stenzl. Naopak nedařilo se vůbec Jakubovi Novotnému, na kterého zbyla ve finále poslední řada. Do první se postavili Martin Kadlečík, Filip Hartman a Jiří Rezek. Nejlépe vyrazil Kadlečík, sledovaný Stenzlem, příjemným překvapením závodu, a Hartmanem. Zezadu postupoval nekompromisně dopředu Jakub Novotný, když několik kol před cílem podjel kolo na kolo Hartmana a dojel si pro zelený věnec.


1.Kadlečík
2.Stenzl
3.Novotný
4.Hartman
5.Rezek


Průběžné pořadí

1.Hartman 117
2.Novotný 114
3.Retek 92
4.Šíma 69
5.Jílek 62


Junior Buggy

1.Šafránek
2.Florián
3.Starosta
4.Pytlounová
5.Medlik


Průběžné pořadí

1.Florián 124
2.Šafránek 106
3.Medlik 85
4.Duřt 84
5.Pytloun 84Touring Autocross

V divizi cestovních automobilů startovalo bohužel pouhých sedm jezdců, když Luboš Kužel vypadl hned v tréninku. Dvě rozjížďky vyhrál Jan Brožek, jednu Lukáš Musel. Úřadující mistr republiky Marcel Dlesk si připsal jedno druhé a dvě třetí místa, zatímco Dušan Horčička druhé a čtvrté. Po startu finále se postarali o drama Musil s Horčičkou, kteří bok po boku předvedli kotrmelce jako přes kopírák. Finále se opakovalo i s Horčičkou, který stačil Hondu opravit, Musilovi nikoliv. Vedení se ujel Jan Brožek sledovaný těsně Horčičkou, v polovině závodu si pozice vyměnili a tak projeli i cílem. Jejich souboj sledoval z třetího místa Jan Bartoš před Marcelem Dleskem.


1.Horčička
2.Brožek
3.Bartoš
4.Dlesk
5.Šebo


Průběžné pořadí

1.Dlesk 120
2.Bartoš 115
3.Musil 103
4.Brožek 77
5.Horčička 68Touring 1600

1.Dubravský
2.Jánoš T.
3.Jánoš J


Průběžné pořadí

1.Dubravský 132
2.Jánoš T.94
3.Jánoš J.83


D2

1.Bartoš
2.Šindelář
3.Ciminga V.st.


Průběžné pořadí

1.Bartoš 112
2.Hašler 106
3.Ciminga V.st. 92


Do Humpolce jezdíme rádi už hodně let.Pokaždé když se tady objevíme, tak vidíme, jak pořadatelé pod vedením Josefa Špačka zase celý areál vylepšili. A nemají to jednoduché. Třeba letos jim připravenou trať spláchla voda a mohli začít znova.Už se těšíme na Setkámí mistrů v sobotu 16. října.


JL 31.8.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2022 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar