Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

V Letňanech začal veletrh E-Salon s řadou novinek

Výstaviště v Praze Letňanech je až do neděle vyhrazeno výstavě E-salon, kterou řada výrobců využívá k prezentaci svých novinek pro rok 2024. Najdete tady převážně elektromobily nebo i hybridy značek Alfa Romeo, DS, dacia, Fiat, Ford, Hyunadi Jeep, KIA, Mitsubishi, MG, Opel, Peugeot, Renault, Škoda, Volvo, VW. Některé vystavují celou flotilu novinek, některé pouze jedno vozidlo.

Dvě národní premiéry přivezla značka Škoda. Jedná se o novou generaci modelu Kodiaq iV a Superb iV. Kodiaq jako symbol všestrannosti a inovací si už získal srdce více než osmi set tisíc zákazníků na šedesáti světových trzích a posbíral řadu prestižních ocenění. Nová generace modelu Škoda Superb brzy začne psát další kapitolu úspěšného příběhu tohoto ikonického vozu. Oba vozy najdou jsou ve verzi iV s plug-in hybridním pohonem.

Poprvé v Česku se představuje nový model Scenic E-Tech 100% elektrický, který měl svoji světovou premiéru na salonu v Mnichově v září letošního roku. Druhou premiérou značky je poprvé v Letňanech prezentovaný nový Espace E-Tech full hybrid 200k.

Značka Dacia zaujme návštěvníky svojí novinkou Jogger Hybrid 140, který se stává unikátním vozem na trhu – jako pravý rodinný vůz slibuje nejlepší poměr cena versus prostornost interiéru a víceúčelové využití. Kia návštěvníkům předvede v národní premiéře model největšího elektrického SUV Kia EV9.
Velkou pozornost poutá nový Colt, který se na trhu objeví již v příštím roce. Zařadí se vedle modelu Space Star, nedávno oznámeného nového ASX a plug-in hybridního Eclipse Cross PHEV, a výrazně tak rozšíří pokrytí klíčových segmentů evropského trhu v rámci značky Mitsubishi. Nová modelová nabídka osobních vozů tak bude od roku 2024 zahrnovat hatchbacky a modely SUV, včetně elektrifikovaných pohonů.
Informace o novém Coltu jsou již nyní na www.mitsubishi-motors.cz

“Výstava E-salon je vrcholem sezóny a pro nás v naprosto ideálním termínu, protože zanedlouho budeme uvádět hlavní novinky pro rok 2024. Rozhodli jsme se tedy představit hned několik modelů Mitsubishi”, říká Vladimír Hejna, obchodní ředitel M Motors CZ/SK a pokračuje „Pro návštěvníky i pro komunikaci naší značky to má zásadní význam, protože se jedná o regionální premiéru a my tak de facto zahajujeme propagaci tohoto modelu a poprvé tedy oficiálně oznamujeme jeho příchod na český a slovenský trh“.


Novinky představuje také značka MG, a to modely ZS EV a ELECTRIC. “Výstava E-salon je vrcholem sezóny a pro nás v naprosto ideálním termínu, protože zanedlouho budeme uvádět hlavní novinky pro rok 2024. Rozhodli jsme se tedy představit hned několik modelů MG. Třeba MG ZS EV je zde v letošní výstavní premiéře. Velká škoda je, že se nám nepodařilo dovézt zcela nové MG4 XPower – fantastický elektrický hothatch - a faceliftované EHS. Oba modely určitě budou v roce 2024 jedním z hlavních lákadel nabídky MG na trhu. Začnou se prodávat hned na začátku roku a naši zákazníci se tak prostě mají na co těšit.”, říká Marek Vodička, Marketingový a PR manažer M Motors CZ/SK.


Za značku DS se můžete těšit na celou modelovou řadu hybridních a elektrických vozů, na místě můžete vidět i model DS 7 E-Tense 300k ve speciální limitované edici Esprit de Voyage. Stejně jako v loňském roce se lze na místě zapsat na testovací jízdy, tentokrát s modelem DS 7 Opera E-Tense 300k a DS 4 Rivoli E-Tense 225k.


Opel letos na výstavišti PVA EXPO Letňany představuje hned tři české výstavní premiéry:
Corsa Electric: BEV elektromobil v novém designu a s dojezdem až 405 km (dle WLTP)
Astra 5HB Electric: BEV verzi populární řady Astra s dojezdem až 418 km (dle WLTP)
Astra ST GSe PHEV: Plug-in hybridní kombi, které svým systémovým výkonem 225 k představuje vrchol své řady


V expozici se dále prezentuje Mokka Electric - kompaktní BEV SUV model s dojezdem až 338 km (WLTP). A také Sportovně laděné Plug-In hybridní SUV Grandland GSe PHEV: systémového výkonu 300 k, které i díky pohonu 4x4 zvládá zrychlení z 0 na 100 km/h za pouhých 6,1 s
Pro krátké testovací jízdy v okolí výstaviště PVA EXPO budou připraveny vozy Opel Astra 5HB PHEV a Opel Grandland GSe PHEV.


Ale asi největším tahákem je koncept Peugeot Inception Concept, který ukáže symbol nové éry značky, a to jen deset měsíců po mezinárodní a osm měsíců po evropské premiéře. Využívá novou platformu pro elektromobily STLA Large, která mu umožňuje dojezd až 800 km. Díky tomu má moc změnit povědomí veřejnosti o elektromobilech z hlediska dojezdu. Na výstavišti mu bude dělat společnost dalších pět sériových modelů značky včetně aktuálních novinek e-2008 a 508 PSE.


Vedle sériových automobilů jsme objevili i jeden speciál – první české elektrické závodní auto E-bullet. Jde o výsledek spolupráce české společnosti Entry Engineering s.r.o. a VUT v Brně. Po karosérií Hyundai i30 jsou čtyři elektromotory, po jednom na každém kole. Celkový výkon je 300 kW a točivý moment 1200 Nm. K zajímavému projektu se ještě vrátíme.
JL 9.11.2023

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar