Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Renault Mégane E-TECH Plug-in - objednávky na hatchback

Vedle elektrických modelů Renault doplňují nabídku značky Renault na trhu modely „full hybrid“ (Clio) a „plug-in hybrid“ (Captur a Mégane Grandtour). Nyní se otevírají objednávky na nový Mégane E-TECH PLUG-IN v karosářské verzi hatchback.

Nový Megane těží z nedávného faceliftu, který přinesl modernizovaný interiér i exteriér, nový multimediální systém Easy Link či inovativní asistenční systémy.
Motorizace E-Tech Plug-in Hybrid je již v prodeji na karosářské variantě Grandtour a nyní přichází do nabídky klasického hatchbacku.

Tato pohonná jednotka kombinuje výhody elektrického pohonu bez obav z dojezdu. Kombinovaný výkon spalovacího motoru a 2 elektromotorů dosahuje 160 ka díky baterii o kapacitě 9,8 kWh (400 V) umožňuje čistě elektrický dojezd až 50 km (WLTP) v kombinovaném cyklu a až 65 kilometrů v městském cyklu (WLTP City).

Inženýři Renaultu vyvinuli revoluční řešení pro hybridní pohony, které jsou předmětem více než 150 patentů a který nese název E – TECH. Tato hybridní technologie využívá rovněž odbornost stáje Renault DP World F1 Team, která umožňuje sdílení technologií vyvinutých pro F1, přizpůsobených sériovým hybridním vozidlům.

Tento nový pohon je založen na hybridní soustavě zvané „sériově-paralelní“, nabízející maximum kombinací a maximální úsporu CO2 při provozu. Je to skutečný hybridní pohon, a nikoli elektrifikovaný termický motor, přizpůsoben jakémukoli využití, s nímž se zákazníci střetávají (mimoměstský provoz, město, dálnice).

Pohonný agregát společný hybridním pohonům Renault existuje ve dvou variantách: E-TECH pro „full hybrid“ (HEV neboli „hybrid“) a E-TECH Plug-in pro „plug-in hybrid“ (PHEV neboli „dobíjecí hybrid“).

Spalovací motor byl vyvinut v nové generaci pro optimální využití hybridního pohonu a používá nejmodernější technologie umožňující optimalizaci účinnosti a výkonnosti současně. Centrem inovací ve verzích E-TECH je automatická sekvenční převodovka. Tato rychlostní skříň s ozubenými koly nemá spojku ani synchronizátory, což umožňuje snížit tření a tím pádem i omezení energetických ztrát.


Renault Mégane E-Tech Plug-in 160

Zen 750 000 Kč
Intens 775 000 Kč
R.S.Line 810 000 Kč

Základní technické údaje

Motor: zážehový přeplňovaný čtyřválec
Objem: 1598 cm³
Výkon 68 kW (91 k) při 5600/min
Točivý moment: 144 Nm při 3200/min
Elektromotor:
Výkon 51 kW (69 k)
Točivý moment: 205 Nm
Výkon soustavy: 117 kW (160 k
Rychlost: 205 km/h
Zrychlení 0-100 km/h: 9,4 s
Kombin.spotřeba: 1,2 l/100 km
Kapacita baterie: 9,8 kWh
Dojezd (město/mimo město): 50/65 kmRenault 3.6.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar