Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Lexus RC F Track Edition se poprvé ukázal v Česku

Japonská automobilka Lexus slaví dvě kulatá výročí. Jednak 30 let od založení značky, a pak 10 let od uvedení sportovní řady F. Na oslavu těchto výročí Lexus vytvořil limitovanou edici sportovního kupé RC F pod označením Track Edition.

Model spojující luxus a řemeslné zpracování je schopen překonávat rekordy na okruhu a poté se vydat na jízdu domů. Jedná se o nejnovější milník s označením ‚F‘, určeným pro výkonné modely značky. Track Edition se připojuje ke standardnímu kupé Lexus RC F, které se v modelovém provedení 2020 představuje po rozsáhlé modernizaci. Jde o limitovanou edice a přesný počet kusů bude upřesněn.


V první řadě aerodynamika

Jednou z klíčových oblastí zlepšení je aerodynamika. Jedinečný přední spoiler je kvůli snížení hmotnosti vyroben z uhlíkových vláken a byl navržen tak, aby zvyšoval přítlak na přídi vozidla ve prospěch lepších záběrových schopností a přesnosti řízení. Pevné zadní křídlo z uhlíkových vláken nahrazuje aktivní spoiler ze standardního provedení RC F.


Odtučňovací kůra

V případě Track Edition se podobně jako u standardního provedení konstruktéři zaměřili na snižování hmotnosti. Podle odhadů se oproti předchozímu RC F podařilo ušetřit 70 až 80 kg, avšak důležité je zejména to, že se technikům podařilo zredukovat tu hmotnost, která má největší dopady na jízdní dynamiku. Vůz pohání nepřeplňovaný agregát 5,0 litru V8, stejně jako ostatní RC F, má ale upravený zvukový projev.
Každý vůz v provedení Track Edition používá karbon-keramické brzdové kotouče Brembo. Kotouče vykukují za paprsky kovaných 19" kol BBS z lehkých slitin, jejichž design byl odvozen od závodního speciálu RC F GT3.


Jedinečný design

Pro exkluzivnější vzhled kabiny je standardem čalounění z červené kůže společně s akcenty sedadel z materiálu Alcantara a červenými karbonovými obklady na dveřích a přístrojové desce. K dispozici budou pouze dva barevné odstíny karoserie: bílá Ultra a matně šedá Nebula, exkluzivní odstín vyhrazený pouze pro Track Edition.


Dostupnost

Výroba Lexus RC F v provedení pro rok 2020 a RC F Track Edition byla zahájena v březnu 2019. Cena vozu RC F Track Edition na českém trhu byla stanovena na 3,5 milionu Kč. Automobil je možné již objednat u prodejců Lexus.


Řada F

Letos je to deset let, co vznikla speciální řada modelů pod označením F. Jde o nejvýkonnější vozy vyladěné na závodních tratích, uzpůsobené běžnému silničnímu provozu. Jako první vznikl model IS F, součástí nabídky je v současnosti právě kupé RC F.
Nejznámějším a zároveň nejvzácnějším sportovním vozem, který kdy Lexus vyrobil, je supersport LFA. Auto Lexus vyráběl v letech 2010 až 2012 a vzniklo jen v omezené sérii 500 exemplářů.


10 milionů prodaných vozů za 30 let existence

Letos je to 30 let, kdy ve Spojených státech vznikla značka Lexus jako prémiový brand koncernu Toyota. Hned v následujícím roce dorazil Lexus do Evropy a začal tak úspěšný příběh s deseti miliony prodaných vozů. Značce Lexus se daří i v Česku, kde počet zákaznických objednávek loni vzrostl o 46 procent.


V hlavní roli hybrid

Jedním z největších témat pro Lexus je ekologie. Jako člen skupiny Toyota, která světu přinesla první ekologický hybridní pohon, přejal tuto technologii do svých vozů a ještě více ji zdokonalil. Zbořil tak mýtus, že se k luxusním vozům nehodí kombinace benzínového a elektro motoru. První hybrid Lexus představil v roce 2005 a dosud dodal hybridní pohon do 1,5 milionu aut. V současnosti jsou dvě třetiny Lexusů prodaných v Evropě hybridy. 95 procent prodaných vozů Lexus v Česku má hybridní pohon.
Lexus 8.4.2019

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar