Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Lexus LS 460 čtvrté generace

Pro modelový rok 2007 představil Lexus sedan LS 460 nabízený jak ve standardní verzi, tak poprvé v historii značky ještě v prodloužené s označením LS 460 L.

Po sedmnácti letech přichází řada LS s novým moderním designem a vyšší úrovní výkonnosti, technickou vyspělostí a luxusní vytříbeností. Lexus LS 460 je ukázkou vyspělé výrobní technologie vyvinuté speciálně pro tento model, jejíž základem je větší přesnost, vytříbenost, preciznost a kvalita zpracování.
Model LS pohání vidlicový osmiválec 4.6 s výkonem 360 k a točivým

momentem 488 N.m. V kombinaci se samočinnou osmistupňovou převodovkou (světová premiéra) zrychlí z klidu na stovku pod 5,5 sekundy. Výborné výkonové parametry podtrhuje i průměrná spotřeba paliva 11,5 l/100 km.
Nový Lexus LS využívá ultramoderní podvozkovou platformu, která zabezpečuje vyvážený poměr jízdního komfortu a ovladatelnosti. Kompletně přepracované víceprvkové zavěšení kol doplnil výrobce elektronicky ovládaným posilovým řízením s proměnným převodem a novou generací systému integrovaného řízení dynamiky vozidla (VDIM).
Nový systém propojuje a ovládá elektronicky řízenou brzdovou soustavu ECB, posilové řízení s proměnným převodem VGRS, elektrické posilové řízení EPS, stabilizační systém VSC, protiblokovací systém ABS, brzdový asistent BA, systém elektronického dělení brzdné síly EBD a točivý moment motoru prostřednictvím elektronické škrticí klapky. Systém monitorující řadu snímačů dokáže předvídat počátek prokluzu kol nebo smyku vozidla a následně pomůže situaci korigovat kombinací brzdění, škrticí klapky a řízení,.
S délkou téměř 5,2 metru poskytuje prodloužený model LS 460L větší úroveň komfortu a vyspělejší prvky výbavy. Čtyřmístný interiér modelu LS 460L se může pochlubit zadními sedadly, jež svými luxusními vymoženostmi připomínají vybavení soukromého tryskového letadla.
V nádherně zařízeném interiéru jsou jasně patrné inteligentní technologie a emocionální evokativní design. Mimořádný pocit luxusu a pohodlí podtrhuje vyhřívaný volant a sedadla čalouněná jedním ze čtyř barevných odstínů semianilinové kůže, který ladí s jedním ze tří odpovídajících obložení z ušlechtilého dřeva.
Cestující vzadu mohou relaxovat a užívat si elektricky sklopná sedadla s elektricky ovládanými opěrkami nohou a masážními funkcemi. Nový model nabízí dokonce snímače teploty těla, které všem cestujícím pomáhají udržovat optimální tělesnou teplotu. Model LS je také vybaven 9“ monitorem ve stropním panelu a novým audiosystémem Mark Levinson® s 19 reproduktory.
Na trhu se objeví v závěru letošního roku.

Aleš HodoušLíbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar