Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Abarth 595 esseesse s výkonem 180 k

Úchvatný Abarth 595 esseesse je zpět. Jméno esseesse je hluboce zakořeněné v historii značky a přímo odkazuje na její začátky. Konverzní neboli tuningové sady zvyšující výkon masově vyráběných modelů byli ze strany jejich vynálezce, Carla Abartha, skutečně velmi chytrým a úspěšným tahem.

První Abarth 595 esseesse měl premiéru v roce 1964 a byl upraven prostřednictvím karburátoru Solex 34 PBIC a speciálního sacího potrubí odlitého z lehké slitiny jako jednodílný celek spolu s ventilovým víkem. Vůz disponující po úpravách výkonem 32 k byl na pohled rozeznatelný podle gumových háčků jistících kapotu místo klasického zámku, a smaltovaného loga Abarth. Vzhled malého štíra doplňovala výrazná loga SS na kapotě motoru a víku zavazadlového prostoru a nápis esseesse na přístrojovém panelu. Vůz zaznamenal okamžitý úspěch a oslovil snad všechny příznivce italských sportovních vozidel

Podobný úspěch zopakoval Abarth v roce 2009 uvedením tuningové sady esseesse pro nový Abarth 500, který se představil jen o rok dříve. Tuning přinesl zvýšení výkonu motoru na 160 k, modifikované zavěšení kol s nižšími pružinami Eibach, výkonnější brzdový systém a řadu dalších prvků inspirovaných motoristickými závody. Pro zajištění souladu s nejnáročnějšími bezpečnostními standardy byla tuningová sada esseesse instalovaná výhradně u tunerů oficiální sítě Abarth. Sada byla navíc dodávaná v proslulé dřevěné bedně používané už v šedesátých letech.

Dnes, o 10 let později, zažívá ikonické označení esseesse návrat na vrchol nabídky značky Abarth, a kromě jiného zahrnuje nejvýkonnější motor o výkonu 180 k. Nový Abarth 595, který je určen pro milovníky ryzího výkonu kombinuje adrenalin a sportovní charakter značky se štírem ve znaku s osobitým designem, stylem a špičkovou konektivitou.
Abarth 595 esseesse využívá vysoce výkonné přední brzdy Brembo zajišťující mimořádnou odezvu a perfektní ovladatelnost prostřednictvím děrovaných, odvětrávaných kotoučů a větších brzdových třmenů v červením odstínu. Systém je schopen samočinně přiblížit brzdové destičky ke kotoučům pro jejich rychlejší zahřátí a tím i rychlejší odezvu při brzdění.

Standardem je rovněž specifický vzduchový filtr od BMC, který umožňuje lepší průtok nasávaného vzduchu než běžné filtry, což příznivě ovlivňuje kvalitu spalování a tím i výkonové parametry. Výbavu nového Abarthu 595 esseesse doplňují zadní tlumiče Koni FSD s variabilní charakteristikou tlumení, které optimalizují zážitek z jízdy prostřednictvím lepších jízdních vlastností, stability a bezpečnosti. Standardní výbava zahrnuje infotelematický systém Uconnect 7" HD s dotykovou obrazovkou, navigací, telemetrií Abarth a funkcemi zrcadlení chytrého telefonu Apple CarPlay a Android AutoTM*.

Z vnějšího pohledu je nový Abarth 595 esseesse rozeznatelný podle 17palcových litých kol Supersport s bílou povrchovou úpravou Racing White a bočních pruhů Abarth, krytů zrcátek a předního a zadního spoileru ve stejném bílém odstínu. Karoserie vozu disponuje specifickým označením esseesse a 70th Anniversary, které na první pohled prozrazují jeho výjimečnost a exkluzivitu. Závodní osobitost Abarthu 595 esseesse demonstrují sportovní sedadla Sabelt 70 se skořepinou z uhlíkového kompozitu a karbonové pedály. U modelu 595 je nyní k dispozici celá paleta sedadel Sabelt s vyšívaným nápisem Abarth 70, jež připomíná 70. výročí založení značky. Tato sedadla mají vylepšený tvar a polstrování pro ještě větší zážitek z jízdy.


Abarth 22.3.2019

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar