Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Světové superbiky v Mostě již tento víkend!

Již tento víkend 6.- 8. srpna zažije Česká republika motoristickou událost roku. Stane se jí premiérový závod mistrovství světa superbiků, který bude hostit mostecký autodrom. Diváci se mohou těšit na špičkové výkony zahraničních i domácích jezdců na nejrychlejších sériově vyráběných motocyklech a pravděpodobně i na nový traťový rekord.

Mostecký závod bude šestým v pořadí letošního kalendáře WorldSBK. Na autodrom se sjedou jezdci všech tří tříd a startovní pole rozšíří i účastníci evropského poháru Yamaha R3 bLU cRU. Ve třídě WorldSSP300 se fanouškům představí dva čeští jezdci šampionátu: Petr Svoboda a Oliver König. K nim přibyla pětice jezdců s divokou kartou. V královské kubatuře WorldSBK to bude Karel Hanika na Yamaze, mezi borci ve třídě WorldSSP dostali šanci zazářit Ondřej Vostatek a Jiří Mrkývka a v nejnižší kategorii WorldSSP300 poměří se špičkou síly Filip Feigl a Matyáš Červenka.

Pro bezpečnost jezdců i diváků bylo nutné na trati provést několik úprav, které si vyžádaly investice ve výši 15 milionů korun. Týkaly se zejména povrchu, svodidel, únikových zón, ale také obrubníků a dalších prvků. Takto vyladěný okruh nyní slibuje opravdu špičkové výkony, a proto se očekává i pokoření traťového rekordu.

Pro mostecký okruh, region, i celou Českou republiku znamená nadcházející závod velkou pozornost celého světa. Mnozí z jezdců i diváků dorazí do Mostu úplně poprvé. Na všechny, kteří se rozhodnou zažít jedinečnou atmosféru závodu mistrovství světa na vlastní kůži, čeká vedle adrenalinového klání nejrychlejších sériových motocyklů i bohatý doprovodný program. Ten láká na Paddock show, rozhovory s nejlepšími jezdci, vystoupení stunt ridera Martina Krátkého, leteckou show akrobatického pilota Petra Kopfsteina, nebo premiérovou zastávku Roadshow 13:minut od BESIPU.


Pro fanoušky jsou připraveny i kempy a dostatek parkovacích kapacit. Město také zřídilo velké tábořiště na nedalekém Hipodromu. Návštěvníci budou muset při vstupu standardně předložit test, případně potvrzení o očkování nebo prodělané nemoci covid-19. Ti, kdo nevyužijí možnost zakoupit zvýhodněné vstupné v předprodeji, si budou moci zakoupit vstupenky také na místě.
Další praktické informace najdete na webu www.superbike-most.cz.PR
4.8.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2022 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar