Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Motocykl Praha 2023 se těšil zájmu návštěvníků

Po pětileté pauze zaujala 23. výstava motocyklů, čtyřkolek a příslušenství MOTOCYKL PRAHA mimořádný počet lidí. Na výstaviště PVA EXPO PRAHA dorazilo za stroji světových značek 57 103 návštěvníků.

Výstava nabídla přehlídku stovek motocyklových modelů, široké portfolio příslušenství, kolekce motorkářské módy i hvězdné tváře. K unikátnosti přispěla i souběžná akce Bohemian Custom Motorcycles.


Pět hal letňanského výstaviště a celková hrubá výstavní plocha téměř 30 tisíc čtverečních metrů hostily nejpoutavější expozice 116 vystavovatelů z celkem pěti zemí. V PVA EXPO PRAHA nechyběly světoznámé i tuzemské značky, které prezentovaly novinky mezi modely i legendární stroje.
Návštěvníci měli možnost zhlédnout také jedinečné stroje slavné české značky Böhmerland. Právě v Letňanech navíc došlo k předání prvního kusu této motorky novému majiteli v rámci souběžné akce Bohemian Custom Motorcycles. Ta prezentovala stavby a přestavby motorek od špičkových stavitelů z tuzemska i zahraničí.Výstava přinesla také prestižní anketu Motocykl roku, v níž hlasovala veřejnost i odborná porota. Soutěž, jejímž vyhlašovatelem je Svaz dovozců automobilů, vyvrcholila slavnostním vyhlášením výsledků. O vítězích v šesti kategoriích rozhodla odborná porota spolu s hlasováním široké veřejnosti. Absolutním vítězem se stal model HONDA Forza 350.Které stroje ovládly jednotlivé kategorie adventure, cestovní, chopper, naháče, skútry a sportovní?Kategorie ADVENTURE: Triumph Tiger 1200 Rally Explorer
Kategorie CESTOVNÍ: Harley-Davidson Ultra Limited
Kategorie CHOPPER: BMW R 18 Bagger
Kategorie NAHÁČE: DUCATI Diavel V4
Kategorie SKÚTRY: HONDA Forza 350
Kategorie SPORTOVNÍ: BMW M 1000 RProgram plný hvězd

Návštěvníci se během výstavy mohli setkat s kaskadéry a osobnostmi oboru. Výstavu si nenechali ujít hrdinové cestovatelského seriálu Po jedné stopě Martin Písařík a Igor Brezovar. Podpořit svou oblíbenou značku JAWA přišel i zpěvák Kamil Střihavka. Došlo i na edukaci, Motoškola se postarala o tematické přednášky, k dispozici byly motorky s padacím rámem. Zájemci se zúčastnili besedy s novinářem a cestovatelem Jardou Šímou.


Na venkovní ploše před Vstupní halou II letňanského výstaviště byl všudypřítomný adrenalin. Představil se Adam Peschel a jeho Special Brothers Team, Martin Krátký se svým kaskadérským vystoupením, junior sidecarcross a s ukázkovými lekcemi přijela Akademie BEZPEČNĚ NA MOTORCE. Koho zajímaly skútry, mohl využít testovacích jízd modelů od CLS DEAL nebo od Hondy.Výstava MOTOCYKL se koná v hlavním městě České republiky vždy jednou za dva roky. Prohlédnout si nejnovější modely světových značek budou moci návštěvníci PVA EXPO PRAHA opět v termínu 6. – 9. 3. 2025.


Více informací na www.motopraha.cz.

11.3.2023

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar