Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

MS superbike se pojede v Mostě

Autodrom Most se zařadil mezi věhlasné okruhy, které pořádají závody světového šampionátu superbiků WorldSBK. Premiérový závodní víkend se na severu Čech uskuteční 6. až 8. srpna 2021, a to místo původně zamýšleného podniku v Austrálii.

Automotoklub Most, který je pořadatelem závodního víkendu WorldSBK Czech Round Mistrovství světa superbiků Autodrom Most, podepsal s promotérem šampionátu pětiletý kontrakt. Fanoušci se tak mohou těšit na souboje elitních jezdců jedné z nejsledovanějších událostí světového motorsportu na mosteckém autodromu až do roku 2025.

„Jde o milník a jedinečnou událost v bezmála čtyřicetileté historii autodromu. Poprvé se ujímáme pořadatelství závodů mistrovství světa. Klade to na nás vysoké technické i organizační nároky, nicméně výzvu rádi přijímáme. Naším cílem je zpřístupnit areál široké veřejnosti, svým příznivcům tak musíme nabídnout to nejlepší. Světový šampionát takovým podnikem bezesporu je. Uděláme všechno pro to, aby jezdci, týmy, partneři, sponzoři i diváci byli u nás maximálně spokojeni a těšili se na další ročník úžasné podívané na silné stroje a neohrožené jezdce,“ vysvětlil Josef Zajíček.


Nový okruh v kalendáři světového šampionátu je podle výkonného ředitele WorldSBK Gregoria Lavilly zpestřením seriálu. „Jsme nadšeni, že můžeme v našem kalendáři na příštích pět sezon přivítat autodrom v Mostě. Dnešní oznámení, že se WorldSBK vrací po třech letech do České republiky, odráží pokračující popularitu šampionátu mezi českými fanoušky. S českými týmy a jezdci v paddocku jde o skvělou příležitost představit Českou republiku na světové scéně. Věřím, že mostecký autodrom se zhostí pořadatelské role se ctí a světový šampionát superbiků si čeští fanoušci vychutnají naživo i v dalších letech,” řekl Gregorio Lavilla.

Srpnový závodní víkend v Mostě bude šestým v pořadí letošního kalendáře WorldSBK. Na autodrom se sjedou jezdci všech tří tříd světového šampionátu, startovní pole rozšíří i účastníci evropského poháru Yamaha R3 bLU cRU. Ve třídě WorldSSP300 se domácím fanouškům dva čeští jezdci, a to Petr Svoboda a Oliver König.
AK ČR 29.4.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar