Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Honda ST125 Dax se vrací

Po 41leté absenci se Honda Dax konečně vrací do Evropy a připojuje se k modelům Monkey a MSX125 Grom v jedinečné nabídce minibiků Honda. Dax získal název podle jezevčíka, se kterým sdílí krátké „nohy“ a dlouhé tělo

Díky ikonickému rámu ve tvaru písmene T z lisované oceli se Dax svými proporcemi odlišuje od všech ostatních motocyklů bez ohledu na jejich velikost. Rám, který sahá od spodní části sedla až k chromovaným řídítkům, připomíná svýma krátkýma „nohama“ a dlouhým tělem jezevčíka, což v roce 1969 vedlo k pojmenování původního modelu ST50 Dax.

Dax pro modelový rok 2023 tento nezaměnitelný ikonický vzhled původního modelu zachovává, přičemž jeho rám (v němž je umístěna i palivová nádrž) je dostatečně pevný pro jízdu ve dvou. Odpružení zajišťuje 31mm inverzní vidlice v kombinaci se dvěma zadními tlumiči. Klasický vzhled dotvářejí černá 12palcová kola obutá do širokých balónových pneumatik, které umožňují snadnou pohyblivost v městském prostředí. Osvětlení je tvořeno výhradně LED diodami a Dax je vybaven výrazným kompaktním inverzním LCD displejem, chromovanými řídítky a madlem pro spolujezdce.

Dax je vybaven vzduchem chlazeným dvouventilovým motorem SOHC o objemu 124 cm3, který splňuje normu EURO5 a vyznačuje se hladkým přísunem výkonu i točivého momentu. Další výbava zahrnuje odstředivou spojku a čtyřstupňovou převodovku pro pohodovou a příjemnou jízdu sólo nebo ve dvou.

Model Dax pro rok 2023 bude dostupný ve dvou provedeních: červené perleťové Pearl Nebula Red a v šedé perleťové Pearl Cadet Grey, v obou případech včetně klasického loga Honda Wing a loga modelu, na kterém se nachází stejnojmenný pes.


Honda 21.3.2022

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2022 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar