Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

HONDA SH350i pro modelový rok 2022

Model SH300i se svým kompaktním designem s rovnou podlahou, otevřeným rámem a 16palcovými koly vpředu i vzadu má všechny charakteristické rysy rukopisu SH a přináší i něco navíc – výkonný motor pro maximální odezvu při jízdě po městě i na dálnici.

Navíc se jednalo o první model značky Honda, který v roce 2015 splnil emisní normu EURO4; kromě toho s sebou úpravy motoru přinesly také nárůst točivého momentu a snížení spotřeby paliva. Stroj dostal svalnatější vzhled a podvozek prošel úpravami, které přispěly ke zvětšení odkládacích prostor a zachovaly jeho prvotřídní ovladatelnost. V modelovém roce 2019 stroj získal systém nastavitelné kontroly trakce Honda Selectable Torque Control (HSTC) a inteligentní klíč Smart Key a v roce 2021 příběh pokračoval: SH350i získal objemnější motor, a tedy i více výkonu a točivého momentu, přičemž jeho pozici dokonale univerzálního skútru ještě více upevnil nový elegantní design. Do modelového roku 2022 SH350i vstupuje ve dvou ‘Sporty Edition’ verzích, které ještě více zvyšují jeho atraktivitu.

Kapalinou chlazený čtyřventilový SOHC objemu 330 ccm agregát s přímým vstřikováním paliva disponuje maximálním výkonem 21,6 kW při 7 500 ot./min. a maximálním točivým momentem 32 Nm při 5 250 ot./min. Z klidu SH350i akceleruje na vzdálenost 200 m za 10,2 s. Motor je vybaven systémem nastavitelné kontroly trakce Honda Selectable Torque Control (HSTC). Systém detekuje rozdíl mezi otáčkami předního a zadního kola, vypočítává případný prokluz a na základě těchto údajů upraví pomocí vstřikování točivý moment motoru tak, aby se obnovila trakce zadního kola. Systém HSTC lze zapnout nebo vypnout spínačem na levé rukojeti. Zásah systému HSTC při jízdě je indikován blikající ikonou „T“ na digitálním displeji.

Spotřeba paliva činí pouhých 3,3 l/100 km (v režimu WMTC); 9,1litrová palivová nádrž tak umožňuje dojezd přes 270 km.

Zcela nový vzhled je dalším krokem postupného vývoje receptury strojů SH založené na kompaktních rozměrech a praktičnosti pro každodenní použití jak při jízdě, tak při parkování. Pod elegantním pláštěm se skrývá lehký hlavní rám. USB zásuvka je umístěna ve schránce pod sedlem, přístrojový panel je tvořen LCD displejem.
Funkce je však u každého SH stejně důležitá jako vzhled. Jízdní pozice poskytne pohodlí jezdcům různých velikostí a zajišťuje uvolněné, vzpřímené držení těla s dobrým výhledem všemi směry. Celková délka skútru je 2 160 mm, šířka činí 742 mm a výška je 1 161 mm. Minimální světlá výška dosahuje 131 mm.


Model SH350i pro rok 2022 bude dostupný v následujících barevných provedeních:

Bílá perleťová Pearl Cool White
Matná červená metalíza Mat Carnelian Red Metallic
Matná stříbrná metalíza Mat Ruthenium Silver Metallic
Černá


Dvě verze Sporty Edition:
Šedá perleťová Pearl Falcon Gray **NOVINKA**
Matná černošedá metalíza Mat Blacky Gray Metallic **NOVINKA**


Obě provedení Sporty Edition jsou vybavena několika dalšími prémiovými prvky: matně šedými koly, spodními prvky vidlice, zadním nosičem a kryty motoru, dále pak červenými švy na sedle, červenými a šedými proužky na kolech či červeným logem Honda v přední části a červeným logem SH na boku.


Honda 5.11.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2022 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar