Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Za zvířátky s novým C3

Zeptejte se dětí, co by chtěly podniknout, když je volno a venku nádherný slunečný den. Mezi výčtem odpovědí zcela určitě zazní: koupání, zmrzlina anebo také návštěva ZOO. Naše dnešní cesta povede do ZOO Praha a společníkem nám bude nový Citroën C3.

Svěžest, optimismus to je to, co mě napadá při ohledu na tohle auto. Design se mi hodně líbí a nejenom mě. Budíme obdivné pohledy všude, kudy projíždíme anebo parkujeme. Jde asi o nejsilnější zbraň vozu v porovnání s konkurenty. Na první pohled zaujmou ochranné plastové lemy a „kapsle“ na dveřích chránící lak. Námi testované auto se chlubilo sedmnáctipalcovými litými koly s úžasným designem a několika kontrastními prvky na karoserii. Jsou to například kryty zrcátek a střecha. V našem případě byla kontrastní barvou červená. Tuto barvu jsme našli i uvnitř vozu. Velmi dobře také působila poutka na zavírání dveří a to ve stylu cestovních kufrů.

V nové C3 se sedí docela vysoko a díky tomu je z auta dobrý výhled. Testovaný Citroën disponoval také hlídáním mrtvého úhlu. Nechybělo ani varování před přejetím jízdního pruhu bez blinkru. Sedadla byla měkounká a působila jako příjemná křesílka. Volant vypadá velmi dobře a stejně tak se i drží. Citroën C3 disponuje i čtečkou dopravních značek omezujících rychlost. Mě osobně se tahle vymoženost líbí moc a při jedné jízdě do práce jsem zjistila docela zajímavou věc. Cestu jsem absolvovala přesně podle předpisů a dodržovala všechna omezení rychlosti. Cestu zpět jsem jela „standardně“.

Výsledek? Rozdíl byl pouhých pět minut. Pro mě zjištění trochu šokující. Stojí nám to chvátání za to??? Ale to jsem trochu odbočila. Přístroje uvnitř vozu vypadají originálně, moderně a velmi stylově.


Jsme na místě. Zoo Praha se rozkládá na ploše 58 ha má 235 zaměstnanců a nabízí prohlídku 12 pavilonů. Pro dceru je den odměnou za výsledky ve škole, tak nechávám na ní, jaká zvířátka navštívíme a co v zoo dnes podnikneme. Naše první kroky míří do Údolí slonů. Plocha venkovních výběhů je 8080 metrů čtverečních a nám se naskytlo množství překrásných výhledů na sloní stádo. Celý areál je největší a nejnákladnější stavbou v historii pražské zoo. Pohodu slonů zde zajišťuje pískoviště, různá drbadla a bazén. V areálu je možné spatřit desítky asijských artefaktů anebo také domorodou vesnici.

Další zastávkou byl výběh u Afrického domu. Ten využívají v létě nejenom žirafy, ale také několik druhů antilop, zebry a pštrosi. Měli jsme štěstí a dcera má několik vlastnoručně pořízených fotek, těchto krásných zvířat.

Pavilon tučňáků, to je další přání mé dcery, a tak směřujeme právě tam. Pavilon prošel rozsáhlou rekonstrukcí po povodních v roce 2002. Znovu byl otevřen v květnu 2004. Vnitřní expozice je tvořena mělkým bazénem, který vznikl spojením původně samostatných nádrží a souší s umělou skálou. V té se nacházejí hnízdní niky pro jednotlivé páry tučňáků. Venkovní prostor je řešen jako skalnaté pobřeží. Dominuje mu velký bazén o hloubce až 1,5 metru.

Čas rychle utíká a teplota stoupá. Je čas se občerstvit. Po celé zoo je umístěno množství nápojových automatů, což je skvělé. Chlazené pití je tak vždy po ruce. U stánků s občerstvením je už potřeba být obezřetný. Když pominu, mnohdy přemrštěnéceny, zarážející je i kvalita u některých stánků. Mě nemile překvapila káva u jednoho z občerstvení. Cena nemalá a kvalita značně podprůměrná. K espressu měla hodně hodně daleko. Zaregistrovala jsem, že nemalé procento návštěvníků s sebou má nachystané svačinky a na místě koupí zmrzlinu, pivo a třeba kávu.

Samozřejmě jsme nemohli vynechat pavilon goril. Obývá ho mediálně známá gorilí rodina v čele se samcem Richardem. Ještě krátké zastavení u želv obrovských a sloních a už je čas na cestu domů.

Dcera, unavená po dnu plném zážitků, spí v postýlce a já jdu ještě žehlit. Pouštím si vždy nějaký film. Dnes je to Teorie tygra a hádejte co? Hlavní filmové postavy jezdí ve vozech Citroën. Táňa Vilhelmová v šedém modelu C4 Aircross a Jiří Bartoška je ve filmu majitelem vozu C4 Picasso. Film určitě zkoukněte, do zoo s dětmi také zajděte a pokud budete mít možnost, vyzkoušejte nový Citroën C3.mavi 7.7.2017

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar