Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Město kde žiju aneb, jaké si to uděláš, takové to máš

Příbram, město, které proslavila těžba stříbra a posléze železných a uranových rud. Proto nikoho nepřekvapí, že hlavním turistickým lákadlem je hornické muzeum. Naleznete zde řadu nadzemních i podzemních expozic.

S dětmi se vydejte na prohlídku dolu Drkolnov s unikátním podzemním vodním kolem. Čeká vás zde vyhledávaná atrakce, kdy se do hloubky dolu dá sjet po 51 metrů dlouhé „skluzavce“.

Rozhodně navštivte také Svatou Horu. Je to jedno z nejznámějších poutních míst ve střední Evropě. Raritou je jediný památník letecké akrobacie na světě, který naleznete na příbramském letišti. Zájemci o tento nevšední zážitek, si mohou objednat akrobatický let, samozřejmě v doprovodu zkušeného pilota. Hojně navštěvovaný a vyhledávaný je také příbramský aquapark. To, kam bych vás chtěla v Příbrami pozvat a proč vlastně vznikl i tento článek, je areál Nového rybníka.

Místo prošlo rozsáhlou rekonstrukcí. Samotný rybník byl odbahněn a hráz vyzděna. Přibyl nový chodník z prefabrikátů vyrobených na míru včetně schodů širokých 10 metrů. K odpočinku a opalování jsou k dispozici tři nová mola o rozměrech 10 x 5 m, písečná pláž pro děti oddělená žulovými obrubníky.

Najdete vodní hřiště s množstvím atrakcí. Z vybudovaného vrtu teče čistá voda soustavou různých korýtek. Děti si pohrají s vodními pumpami a šlapadly. Zhruba uprostřed rybníka je umístěna velká skluzavka. Díky připojení na přívod vody si klouzací dráhu podle přání můžete pokropit.

Odpočinout Si můžete na masivních lavičkách pod rákosovými slunečníky. Zpevněn a upraven byl také ostrůvek, na kterém přibyl romantický bílý altánek a také Brána lásky. Na této bráně se již objevují první zámečky.

Kouzelné zákoutí s dominantou vzrostlých vrb obklopené vodní hladinou. K ostrůvku se dostanete dobrodružnou lávkou, která mohla být, alespoň dle mého názoru, širší. Kolem ostrova je záhon osázený levandulí. Romantická duše si přijde na své. Areál je také osazen spodním osvětlením, a tak můžete posedět i po setmění. Jen mě velmi mrzí, že ne všichni si dokáží takové krásy a lidského úsilí vážit. Je k politování, že někteří z nás nevědí, že odpadky patří do koše a po lavičkách se nečmárá.

Ke konci letních prázdnin se má rozjet stavba nové restaurace. Na podzim se začne stavět in-line dráha pro bruslaře. Plánů je ještě hodně.

Jako občan tohoto města a jako maminka dvou malých dětí chci touto cestou velice poděkovat všem, kteří pracovali často až do večera o sobotách a nedělích a za každého počasí. Je neuvěřitelné, kolik lidí je schopných a ochotných udělat něco pro veřejnou věc. Můžu si jen přát, ať je víc takových, kteří mají touhu zvelebovat, než těch druhých.



Rekonstrukce v číslech:
8152 hodin práce
2250 strojohodin
700 tun písku, 149 tun betonu
4800 tun transportované zeminy (365 t ornice, 829 t drtě, 3500 t bahna)
7,2 mil Kč investice I.etapa



mavi 8.7.2017

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar