Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Zveme vás na tradiční Podzimní Sosnění

Již zítra, v sobotu 23. září se rozburácejí na sosnovském autodromu motory historických sportovních a závodních automobilů včetně formulí F3 a MTX při Podzimním Sosnění. Všechny třídy jsou velice slušně obsazené, a tak jste srdečně zváni.

Velice pěkně je obsazena kategorie formulí, i vzhledem k neúčasti některých stálých účastníků. Zatím jsou přihlášeni s formulí 3 jen Jaroslav Rezek a Stanislav Profeld, kterého doplňují jezdci s formulemi MTX. Vítězství z jarního Sosnění bude chtít obhájit Jaroslav Čermák, ale ztížit cestu se mu bude snažit tradiční účastník Radek Kincl.


Na startu se bohužel neobjeví Jan Šipka, jehož Fiat 124 Abarth si nutně vyžádal repasi, ale chybět několikanásobný mistr republiky v závodech do vrchu Jiljí Chmelař s rychlým Mini Cooper. Jeho manželka Anna Chmelařová se představí s miníkem ve skupině 2.


Diváci, kteří mají vstup zdarma, se mohou těšit na historické automobily nejen Mini, ale také Porsche, Ford Escort a Capri, BMW E30, Audi Quattro,Opel kadet, Jaguar XJR, Caterham, MG B, nejrůznější typy škodovek včetně 130 RS a 130 LR. Chybět nebude ani Aero Minor Sport známého veteránisty Jaroslava Práška.

Program bude v podstatě stejný jako v minulých letech, dopoledne tréninkové jízdy, od 13 hodin závody o Laureta Cup. Sosnění je prakticky jediným závodem u nás, v němž všechny kategorie, kromě pravidelnosti startují hromadně.JL 229.2023

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar