Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Zájem o NTM rok od roku roste

Pro Národní technické muzeum byl rok 2018 zlomový. Jeho návštěvnost stoupla o 23 procent. Prezentační činnost muzea proběhla ve znamení oslav výročí vzniku republiky a měla velký úspěch. K významným akcím v NTM dále patřilo udílení cen mezinárodní muzejní soutěže „Živa Award 2018“.

Národní technické muzeum, Centrum stavitelského dědictví Plasy, v této soutěži získalo zvláštní ocenění za „Dobré využití zdrojů“.
Generální ředitel Karel Ksandr uvedl: „ Rok 2018 považuji pro Národní technic-ké muzeum za zlomový. Vysoká návštěvnost muzea z předchozích let ještě stoupla skoro o čtvrtinu, tedy o 23 procent. Celkem muzeum navštívilo 382 732 osob. Velký ohlas měly akce projektu ‚Made in Czechoslovakia aneb průmysl, který dobyl svět‘, kterým se muzeum přidalo k oslavám stého výročí vzniku republiky. Kromě zdařilé výstavy se jednalo především o unikátní jízdu ,Prezidentského vlaku‘, který objel Československo a měl mimořádný a neče-kaný úspěch u veřejnosti.“
Národní technické muzeum v roce 2018 navštívilo 382 732 osob, tedy o 23 procent více než v předchozím roce. Jeho návštěvnost stále stoupá. Hlavním projektem roku 2018 byl cyklus s názvem „Made in Czechoslovakia aneb prů-mysl, který dobyl svět“, v rámci kterého se uskutečnilo několik výstav, meziná-rodní konference a množství doprovodných akcí.

Mezi nimi především automobilová soutěž historickým vozů „1000 mil česko-slovenských“ a jízda „Prezidentského vlaku 2018“. Stejnojmenná výstava „Ma-de in Czechoslovakia aneb průmysl, který dobyl svět“ připomíná na 130 expo-nátech úspěchy, ale také složitý vývoj československého průmyslu a techniky v letech 1918 až 1992 a potrvá až do 29. září roku 2019.

Mimořádným počinem byla jízda „Prezidentského vlaku“, který v letních měsí-cích ujel na 4 500 kilometrů. Vlak byl vystaven na 19 místech České i Slovenské republiky a vozy, ve kterých cestovali českoslovenští prezidenti, si přišlo pro-hlédnout přes 70 000 zájemců. Tímto „Prezidentským vlakem“ se dne 29. čer-vence 2018 z Hodonína do Topolčianek svezli i současný český a slovenský pre-zident.
V září 2018 se v Národním technickém muzeu uskutečnil 5. ročník slavnostního předání cen mezinárodní muzejní soutěže „Živa Award 2018“. Soutěž, která je otevřena pro všechny typy muzeí ze slovanských zemí, se konala poprvé v Praze a zúčastnilo se jí 25 muzeí z 13 slovanských zemí. NTM mělo tu čest při-vítat několik desítek kolegů ze zahraničí, seznámit se s nejlepšími výsledky jejich činnosti a podílet se na výměně odborných zkušeností. Ze slavnostního udílení cen, které se uskutečnilo v Národním technickém muzeu 16. září 2018, si zvláštní ocenění za „Dobré využití zdrojů“ odneslo Centrum stavitelského dě-dictví Plasy NTM.NTM 6.2.2019

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar