Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Zahřívací kolo před Sosnová Classic

Dnes proběhly na autodromu Sosnové volné jízdy před víkendovou akcí Sosnová Classic, která proběhne jak v sobotu, tak v neděli se stejným programem. Jen s tím rozdílem, že v sobotu se začíná v 9 h a končí v 17 h, v neděli pak o hodinu dříve.

Poprvé se na zdejším okruhu představily historické motocykly a sajdkáry, a můžeme prozradit, že se mají diváci nač těšit. Dovolujeme si tvrdit, že v mnohém zastíní i některé historické automobily. Muži a také ženy v hadích kůžích předváděli neuvěřitelné kousky.Pátečních jízd se někteří přihlášení nezúčastnili, neboť mnozí během dne teprve přijížděli, jako třeba otec a syn Volfové s nádherným závodním vozem Walter P3 Supppersport z roku 1927. Jak prozradil Petr Volf, zatím s vozem ujeli šedesát metrů na dvoře. Ale jen pohled na tento skvost je úchvatný, stejně jako na Walter 6B Sport (1930), který má zase na svědomí Stanislav Karger, ale řízení opět přenechal Jiřímu Hlavsovi. Bohužel technická závada dnešní jízdy překazila, ale na víkend bude opět v pořádku.Společnost jim bude dělat mj. několik vozů Bugatti různých typů, přičemž premiéru má například Bugatti 13 Petra Turka. Až z Francii dorazil Bernard Aritztegui s Bugatti 35 B.Vloni představili František Kudela se synem Robertem závodní Talbot Lago T26 GS s rodokmenem. Letos se na dráze objeví ještě druhý stejný automobil řízený Ivo Smutným, který bude střídat ještě Bugatti 22 Brescii. Oba automobily mají na okruhu v Sosnové premiéruPrávě skupina GP, tedy automobily do roku 1939 si zaslouží pozornost, protože jen málokdy můžete tyto automobily vidět v plné rychlosti.Během dne se představí také celá řada okruhových, ale i soutěžních škodovek, včetně originální Škody Dakos, s níž koncem osmdesátých let jezdil Antonín Charouz a Jiří Sejk. Nyní automobil zrenovoval přesně podle původního stavu Petr Kolář. Mnozí viděli tento automobil dnes poprvé a netušili, že něco takového kdysi jezdilo.
Dalším zajímavým automobilem je Škoda Favorit skupiny H, na němž se střídala ve vytrvalostních závodech dvojice Svatopluk Kvaizar a Willy Obermann. Až dosud byl automobil v depozitu továrního muzea.
Pokud chcete vidět nejen tyto automobily a motocykly, tak si udělejte čas a navštivte Sosnovou Classic, celý den můžete stroje sledovat při jízdách pravidelnosti nebo během exhibic.
Program na www.sosnova-classic.cz
JL
12.5.2023

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar