Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Zachraňme Technické muzeum Liberec

Ačkoli Technické muzeum Liberec existuje pouhých sedm let, stalo se součástí života Liberečanů a je vyhledáváno i turisty z jiných oblastí České republiky i ze zahraničí. Je to naše společná zásluha, protože co by dokázal malý spolek nadšenců bez Vás - návštěvníků!

Muzeum žije z prodeje vstupenek a upomínkových předmětů. Jenže pandemie koronaviru nás nutí mít stále zavřeno. Nebýt jednorázové podpory ze strany Města, za niž jsme velmi vděčni, ale s jejímž opakováním nelze v budoucnu počítat, naše brány by se definitivně zavřely již nyní.
Muzeum přitom nevyvíjí jen činnost vystavovatelskou, ale také edukativní. Připravilo činnost řady technických kroužků pro děti a mládež, jejichž cílem není jen účelně strávit volný čas, ale hlavně přispět k posílení vztahu mladé generace k technice.Muzeum zaměstnává trvale pouze čtyři invalidní důchodce, kteří by jen stěží našli uplatnění jinde. Ostatní činnost je zajišťována formou placených nebo /často/ neplacených brigád důchodců a ostatních zapálených příznivců TML. Přesto jsou pravidelné náklady na provoz muzea, energie, mzdy a drobné nákupy nutné na udržení stavu expozicí, nemalé. Ale bez jejich úhrady muzeum žít nebude.Vážení přátelé, pokud byste chtěli činnost muzea podpořit, můžete tak učinit zasláním jakékoli částky na účet č. 115-2427220247/0100.


Vděčni budeme za sebemenší příspěvek.NASHLEDANOU V LEPŠÍCH ČASECH
Technické muzeum Liberec


Pozn.red. Už je na čase, aby se ve státě někdo konečně probudil a přišel na to, že těch několik návštěvníků, kteří se do muzea o několika velkých halách přijde najednou podívat, nepředstavuje žádné nebezpečí. Návštěvu můžeme jen doporučit!5.4.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar