Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Začátek září patří veteránům

První polovina září je opět bohatá na veteránské akce v České republice, zvláště však můžeme potěšit příznivce populárního Tachlovického trojúhelníku, který se přeci jen nakonec snad uskuteční v původním termínu 9. září.

Böhmerlandy táhnou
Ale hezky po pořádku. V sobotu 1. září se konají hned tři velké akce. O srazu vozů Porsche ve Vratislavicích u Liberce jsme již informovali. Ve stejný den si dají v Doubici, v hotelu JEF, dostaveníčko majitelé motocyklů Böhmerland, aby uctili památku Albina Liebische, konstruktéra těchto unikátních strojů. V době od 9 do 11 hodin se představí všichni majitelé už tradičně na náměstí v Krásné Lípě, mezi 11.30 až 12.30 se zastaví na obědě v Jiřetíně a pak se vydají na trasu Varnsdorf, Rumburk, Jiříkov, Šluknov, Kunratice zpět do Doubice. Rok od roku se počet účastníků zvyšuje a také letos se očekává, že přijede minimálně 25 až 30 nejdelších motocyklů světa.

Největší sraz amerik
Kdo má rád americké automobily, ten by si neměl nechat ujít největší sraz American Days, který se už pošesté uskuteční v sobotu 1. září v Luštěnicích (Pelechov) u Mladé Boleslavi. Každodořně se zde schází 350 až 400 amerických vozidel slavných značek jako Cadillac, Pontiac, Chrevrolet, Ford, Oldsmobile, Studebaker apod. Setkání začíná prakticky od 9 hodin a trvá až do pozdních večerních hodin. Součástí bude výstava modelů amerických křižníků v nejrůznějším měřítku z jedné největších evropských sbírek.

Rekordy na Zbraslavi
Následující víkend, tedy 8. a 9. září je vyhrazen vzpomínkové jízda do vrchu Zbraslav – Jíloviště a o den později Tachlovickému trojúhelníku. Účast na Zbraslavi trhá každoročně rekordy, loni zaplnily náměstí dvě stovky motocyklů a automobilů, a nejinak tomu zřejmě bude i letos. Po dopolední výstavě na náměstí jsou od 13 hodin na programu dvě jízdy pravidelnosti. Nejde tedy v žádném případě o klasický rychlostní závod, jak někdy často některá média mylně informují. Každý startující si předem uvolí přesnou rychlost, kterou musí dodržet.

Přeci jen Tachlovice
Řada jezdců se ze Zbraslavi přesouvá v neděli do Tachlovic u Prahy na populární Tachlovický trojúhelník, který byl sice před několika týdny odvolán, ale podle posledních zpráv by se měl přeci jen uskutečnit. Mnoho příznivců veteránů dává dokonce Tachlovicím přednost před Zbraslví, především pro rodinnou atmosféru, která v malé vísce vždy panuje. Také tady se po dopolední výstavě pojedou od 13 hodin dvě jízdy pravidelnosti na trase Tachlovice, Nučice a Dobřív.

„Vážení přátelé a kolegové, stala se neuvěřitelná věc. Pod tlakem veřejného mínění rozhodlo zastupitelstvo Tachlovic o úpravě stavebních prací na kanalizaci a uvedení silnice do takového stavu, aby se trojúhelník mohl uskutečnit a tradice tak byla zachována. Tímto se Vám omlouváme za zmatky, které však opravdu nevznikly naší vinou, a znovu Vás všechny co nejsrdečněji zveme na Tachlovický trojúhelník. Doufáme, že pan starosta své slovo dodrží a Vy k nám nepojedete zbytečně. V opačném případě Vám rádi sdělíme jeho adresu.“
VCC Tachlovice

Rally Moravia
V neděli 9. září odstartuje v Rožnově pod Radhoštěm veteránské Rallye Moravie, na níž se sejde největší zahraniční účast, jakou jsme mohli letos vidět ze všech akcí. Ve startovní listě najdeme 56 posádek včetně 31 zahraničních z Lucemburska, Anglie, Švédska, Francie, Anglie, Německa, Švýcarska, Dánska, Belgie a Slovenska. V soutěži, která se jede pět dnů a kde zastupují nejstarší automobily Ford T (1911) a Laurin&Klement DN (1912) se ještě vrátíme. Ke klenotům bude patřit osmiválcová Isotta Fraschini Vladislava Nováka.

Ecce Homo Historic
Motory historických automobilů a motocyklů zaburácejí po oba dny také na další slavné trati závodu do vrchu Ecce Homo ve Šternberku. Závod, který se pojede na zkrácené 4,8 km dlouhé trati, tzn. k odbočce na Lipinu, doplní ještě páteční Rallye Ecce Homo Historic po okolí moravského města. Zatím je ve startovní listině 35 motocyklů (Indian, Ardie, Jawa, DKW, BMW, Zündapp, Gilera, Suzuki, Aermacchi) a 80 automobilů jako například Praga, Morris, Tatra, Aero, BMW, nejrůznější škodovky od Felicíí přes Octavie až po 130 RS a 200 RS, Triumph, Chevron, monoposty MTX nebo Fiat 124 Abarth, jediný v republice.


Časový harmonogram

pátek 7. září 2007
Start 1.etapy9.30 h
Cíl 1.etapy12.00
Start 2.etapy14.00
Cíl 2.etapy17.30


sobota 8. září 2007
Výstava8.00 – 12.00 h
Trénink – 2 jízdy13.00 – 17.00


neděle 9. září 2007
1.jízda10.00 hod – 12.30 h
2.jízda13.00 hod – 15.30


Jindřich Lasík, 28.8.2007Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar