Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Z historie automobilových soutěží: Rallye Klíč Nový Bor

Letos v květnu uplyne čtyřicet let od posledního ročníku Rallye Klíč Nový Bor, která se jezdila v letech 1976 – 1981 jako oblastní soutěž a několikrát i v rámci přeboru ČSR.

Na startu se postupně objevila řada jezdců a spolujezdců, kteří se pak prosadili v celostátním měřítku – Krečman, Šefr, Muzikant, Chlad, Šofr, Charouz, Malý, Bistiak, Jícha, Markvart nebo Vraj.

Pokud se vše podaří, „čtyřicátinám“ bude věnována brožura – knížečka mapující historii této oblíbené severočeské soutěže. I díky řadě materiálů a vzpomínek poskytnuté rodinou ředitele soutěže MUDr. Jaroslava Šusty vznikne do podzimu zhruba šedesátistránková publikace s doposud nezveřejněnými fotografiemi, titulními stranami programů všech ročníků, itinerářů, visaček z rallye, která měla v názvu horu tyčící se nedaleko sklářského města do nadmořské výšky 760 metrů.

Jedna z kapitol zachytí rovněž další disciplíny motoristického sportu, které se v Novém Boru konaly – populární motokros na Hřebence, silníční závody motocyklů, závody motokár. Nebudou chybět ani informace o znovu obnovené soutěži s názvem Novoborská rallye týmem Běla Motorsport v letech 1992 – 1995 a také připomenutí několika novoborských motocyklových a automobilových závodníků a činovníků zmiňované Rallye Klíč.

Součástí by měly být i vzpomínky účastníků soutěže, kteří své komentáře mohou pro zdárné rozšíření a zatraktivnění knížky zaslat na adresu: vydra.pavel@email.cz, stejně jako výsledkovou listinu 1. ročníku z roku 1976, která v materiálech zatím chybí.

Jako ukázku připojuji několik fotografií a materiálů z Rallye Klíč.

Pavel Vydra 3.4.2021
Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar