Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Z divadelních prken do kabiny dakarského Land Roveru

Na Dakarské rallye 2022 se představí historicky nejmladší Čech. Spolu se svým zkušeným otcem Dušanem Randýskem (50) se teprve osmnáctiletý František rozhodl absolvovat následující Dakar. Dušan Randýsek má se závody tohoto typu už mnoho zkušeností, takže to na rozdíl od jeho syna pro něj nebude dakarská premiéra.

Františkovi závodění není nijak cizí. Už od mala s tátou absolvoval závody ve všech možných koutech světa. ,,Nemyslím si, že jsem vyloženě závodník, ale umím si na něj výborně hrát. Od mala mi táta slibuje, jak spolu jednoho dne vyrazíme na Dakar. A teď se mi naskytla příležitost tento slib zrealizovat a už si na závodníka jenom nehrát``.Společně se rozhodli vydat na Dakar v nově vznikající kategorii Dakar Classic. Jedná se o kategorii, kde mohou jet jen auta vyrobená do určitého roku. Toto rodinné duo se rozhodlo vytáhnout z kopřiv svého starého otlučeného Land Rovera ročník 1964 a dostat ho na takovou závodní úroveň, aby si byl schopen poradit se vším, co ho v Saúdské Arábii čeká.
Ačkoliv má František plnou rodinu závodníků, v profesním životě se vydal úplně opačným směrem. ,,Od mala se ve mně přou dvě odlišné osobnosti. Být závodníkem či nebýt? No, a tak jsem herec. (smích) František je studentem herectví na Janáčkově konzervatoři.
„Nevím vůbec jak se to stalo, ale hrozně mě baví skončit večer v divadle a do noci pak stavět a připravovat auto. „


PR 26.10.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2022 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar