Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Bezpečná kola pro radost

Winter Trial prověřuje spolujezdce

Dnešním dnem se Winter Trial rozloučí s Českou republikou a zamíří v noci do Rakouska, kde bude v pátek ukončen. Při úterní večerní etapě v Orlických horách se konečně posádky projely alespoň trochu po sněhu, kvůli kterému se vždy na tuto soutěž těší.

Atmosféru noční etapy přibližují fotografie Jirky Rohleny z Dobrušky, my jsme včera zavítali do Českého ráje, kudy účastníci projížděli hned po ránu. Bohužel počasí příliš nepřálo, bylo sychravo, tma a mlhavo. Takže si moc krásy malebné krajiny moc neužili a Trosky skoro neviděli. Úsek mezi Borkem pod Troskami a Turnovem, přes Hrubou Skálu a Vyskeř, nedělal posádkám příliš velké problémy na orientaci. To však netušili, co je teprve čeká po absolvování zvláštní zkoušky na okruhu v Sosnové.
Navigační etapa vedoucí po vedlejších cestách z Kravař do Ústí nad Labem však dokonale prověřila navigační schopnosti a zkušenosti spolujezdců. Mnoho záludných odboček, často na cesty, kudy snad jezdí jen traktor nebo chodí koně, každou chvíli někdo přehlédl. Zajímalo by nás, kolik průjezdných kontrol posádky vůbec neprojely. Jak jsme tento úsek pozorovali, určitě jich bylo hodně. Někdo se sice občas po chvilce vrátil, jiní uháněli veselé dál špatným směrem a nebo si zkrátili trať a minuli tak kontrolu. K tomu místy i poměrně hustá mlha, která jízdu ještě ztěžovala. Všechno vyvrcholilo lesním úsek po rozbahněné cestě, po níž dorazili soutěžící do Ústí nad Labem, odkud pak pokračovali až do Karlových Varů.
Domorodci v obcích, osadách a vískách se nestačili divit, kolik krásných automobilů se jejich krajinou prohánění. V jedné, raději nejmenované obci, jsme zaslechli místního starostu, jak říká: „Vždyť mají na autech napsáno Monte Carlo. Ale Rallye Monte Carlo už snad skončilo.“A tak jsme neustále museli dělat osvětu, cože se to vlastně jede.
Doufejme, že příští rok Winter Trial opět zamíří k nám a snad bude konečně sníh. Na zasněžených cestách by se historické automobily vyjímaly mnohem lépe, než na šedých vozovkách a v mlze, jako tomu bylo ve středu.

Jindřich Lasík, 31.1.2008

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2018 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar