Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Winter Trial naposledy na našem území

Dnešním dnem končí Winter Trial historických automobilů českou a moravskou částí a v nočních hodinách opustí naši republiku, a ukončí etapu v Linzi. Zítra je čeká závěrečný úsek do St.Wolfgangu.

Zatím si sněhu posádky moc neužily, kilometrů na sněhu je opravdu poskrovnu. Těžko hledal zasněžené silničky i náš kolega Jirka Rohlena, který se vydal do Orlických hor, kde měly v pondělí posádky trialové části na programu noční etapu. My jsme zase byli v úterý v Českém ráji a na Kokořínsku a nejenže po sněhu ani památky, tak prakticky celý den vládlo hodně sychravé a mlhavé počasí.


Letos si „střihli“ Český ráj v opačném směru než před několika roky. Speciální měřený úsek pravidelnosti začali v Újezdě pod Troskami, ale i když jeli hodně blízko dominanty Českého ráje, tak si hradu zahaleného v mlze moc neužili. Dál pokračovali kolem Vidláku na Hrubou Skálu, přes Krčkovice, Pekařovou bránou na Vyskeř, odtud po trati závodu do vrchu, ale dolů do Olešnice, následoval prudký výjezd na Pohoř a sjezd do Kacanov a do cíle na kraji Turnova. Pak si dali malé občerstvení na Sychrově a dál směrem na Český Dub. Pěkný zajímavý a náročný úsek je čekal třeba mezi Nantiškovem a Podhorou.Oběd byl naplánován v Mladé Boleslavi v muzeu Škoda, ale už za další hodinu čekala na posádky další zkouška – kokořínská. Tentokrát z Lobče přes Ráj, Kokořínským dolem, nahoru po mokrých kostkách, tunelem a ostrými zatáčkami pod hradem do obce Kokořín a dále na Dobřeň, Ždírec do Dubé.Na okruhu v Sosnové si mohli řidiči zajezdit pořádně „pod plynem“ a pak do cíle v Bad Schandau. Středeční etapa zavedla Winter trial na mostecký polygon, dále projel pod Krušnými horami do Šindelové a Kraslic a skončil v hotelu Pupp v Karlových VarechDnes je čeká od rána nejdelší etapa z Karlových Varů, přes Nýrsko, podhůřím Šumavy do Kašperských horách, Volyni do Kaplice, kde v 17 hodin začne v ulicích města Grand Prix Kaplice. Tady se paj účastníci rozdělí, jedna část, tzv. Challenge zamíří rovnou do Linze a tři desítky „soutěživých“ posádek kategorie Trial“ si dají noční českokrumlovské zkoušky s nejednou záludností a teprve poté je čeká zasloužený odpočinek v Linzi.Po čtyřech etapách vedl v Trialu Dennis Kuypers s Porsche 911 před manželi Melselovými, rovněž s Porsche a známým soutěžákem Erwinem Doctorem s Fordem Escort.V Challenge si vede nejlépe Nolten Diederick před Janem Willeme Gererittem, oba s Porsche 911 a Richardem Wortsem s Jaguarem MK II.JL
Foto Jirka Rohlena + JL

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar