Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Vzpomínka na Junkovy se uskuteční začátkem srpna

Veterán klub Litomyšl ve spolupráci s CZECH BUGATTI CLUBEM, rodiny Junkovy a Šonkovy, pořádá pod záštitou prvního náměstka hejtmana pardubického kraje Michala Kortyše a starosty města Litomyšle Daniela Brýdla 6. ročník Vzpomínková jízda na Elišku a Čeňka Junkovy 2024, spojenou s výstavou historických vozidel v Litomyšli, zámku Doudleby nad orlicí a Koldíně.

Setkání pro všechny příznivce vůně benzínu a historie se uskuteční od 2. - 4. 8. 2018 v Litomyšli a jejím okolí. Tato pravidelně opakující se akce, dosahuje již mezinárodní úrovně a letos je poprvé zapsána do mezinárodního kalendáře FIVA - Fédération Internationale des Véhicules Anciens. Můžeme se těšit na posádky z Rakouska, Slovenska či Německa.

Letošní ročník vzpomínkové jízdy, by měl připomenout současné generaci všeobecnou historii motorismu, módy, dovednosti našich předků, ale především památku manželů Junkových, coby nejvýznamnějších představitelů světového motorismu v první polovině minulého století. Veterán klub Litomyšl obdržel v roce 2015 od Ing. Vladimíra Junka, syna Elišky Junkové, svolení jako jediné organizaci v České republice používat v názvu pořádané akce jména obou manželů.

V pátek 2. 8. bude od 15:00 do 20:00 hodin bude probíhat příjezd a následná přehlídka historických vozidel na zámeckém návrší. Od 20:45 proběhne velmi oblíbená spanilá jízda osvětlenou Litomyšlí. Start: zámek Litomyšl – ul. Zámecká – nám. Braunerovo – nám. Smetanovo – ul. Havlíčkova – ul. Na Lánech – ul. Sokolovská – ul. T.G. Masaryka – ul. Mařákova – ul. Moravská – ul. Trstěnická – ul. Průmyslová – ul. Moravská – ul. Mařákova – ul. Vodní valy – nám. Komenského - nám. Smetanovo – ul. Jiráskova – nám. Václava Havla – cíl: zámek Litomyšl.


Hlavní program vzpomínkové jízdy se uskuteční v sobotu 3. srpna. Po krátké ranní výstavě na zámeckém návrší budou stroje při komentovaném startu v 8.45 vyjíždět do své první etapy. Trasa první etapy povede přes Smetanovo náměstí v Litomyšli, České Heřmanice, Vračovice, Choceň, Kostelecké Horky a Kosteleckou Lhotu na zámek do Doudleb nad Orlicí. Zde budou historická vozidla zaparkována v areálu zámku, a vystavena veřejnosti od 9.30 do 12.00 hodin.


Po oběde se vozidla vydají na druhou část své spanilé jízdy, přes Záměl, Lhoty u Potštejna, Borovnici a zavítají do obce Koldín na místní tvrz, kde bude cíl druhé etapy. Veřejnost, tak bude mít další možnost si prohlédnout nejen jednotlivé stroje a dobově sladěné posádky, ale i krásy místní tvrze a bohatý doprovodný program, živou hudbu, vystoupení Četnické pátrací stanice Pardubice.


Start do poslední etapy je naplánován na 14.00 hodin a účastníci se poté přes Brandýs nad Orlicí, Jehnědí a Sloupnici vrátí zpět do Litomyšle, kde budou vozidla opět k vidění do večerních hodin.


Od 16.00 bude ve Francouzské zahradě u salletu probíhat dobová módní přehlídka nejen pro účastníky, ale i pro širokou veřejnost.


Od 20.30 poté bude ve stylu 20. a 30. let probíhat galavečer, kdy k tanci a poslechnu hrát ZUŠ pod vedením Libora Kazdy. Občerstvení bude zajištěno firmou Morávek Catering.Veterán klub Litomyšl www.veteranklublitomysl.cz

PS
Foto z roku 2022 JL

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar