Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Výstava historických vozidel v Rokycanech

Od 27. 4. do 1. 5. 2024 představí členové Samostatného klubu historických vozidel v Rokycanech široké veřejnosti to nejlepší ze svých depozitářů, garáží a dílen. Po šesti letech tak promění zdejší sběratelé svými motocykly, auty, traktory a bicykly plochu Zimního stadionu ve výstavní sál.

„Náš klub se zhruba v pětiletých intervalech snaží velkou výstavou veteránů nabídnout veřejnosti náhled do motoristické historie, kdy se na motocyklu řadilo ruční pákou, volant byl na pravé straně, pohon obstarával místo řetězu klínový řemen a vozidla poháněla pára,“ říká za pořadatele předseda SKHV Petr Vopřada.


Návštěvníci si na výstavě rokycanského klubu budou moci prohlédnout na dvě stovky vozidel, mezi nimiž nebudou chybět domácí značky Jawa, ČZ, Praga, Aero, Tatra, ale ani zahraniční stroje firem Zündapp, Mercedes, NSU,BMW, aj.


„I letos bude k vidění funkční model parního vozu Baffrey 1886 či pojízdný parní motocykl Roper. Člověk se tak vrátí o více než sto let v čase do období konce 19. století,“ podotýká Vopřada.


Tradičními magnety rokycanské výstavy bývají kromě zmiňovaných parních vozidel i čtyřválcové motocykly Henderson, Zündapp či americké stroje Harley Davidson, Indian a Super X. Za unikát mezi jednostopými exponáty se dá považovat motocykl Poustka 150 malé československé firmy stejného jména.
„Příznivce dvoustopých strojů potěší vozy Praga, Ford, Fiat a další vozy slavných jmen,“ dodává ještě k exponátům Petr Vopřada.


Velká výstava historických vozidel bude na Zimním stadionu v Rokycanech přístupná od soboty 27. 4. do úterý 30. 4. vždy od 8 do 20 hodin a i o státním svátku 1. 5. od 8 do 17 hod. Vstupné činí 150 Kč, děti do výše parapetu okna pokladny /cca 120 cm/ mají vstup zdarma.


PR 11.3.2024

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar