Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Vydařený Nepomucký trojúhelník

O uplynulém víkendu se na Nepomuckém trojúhelníku konal 39. ročník motocyklových závodů. I přes to, že bylo vrtkavé počasí, byly to krásné a zároveň letošní jediné české závody ve třídách jízd pravidelnosti historických závodních motocyklů.

Letošní sezóna závodů jízd pravidelnosti historických závodních motocyklů (JPHZM) v Přeboru České republiky pod záštitou Autoklubu ČR čítá bohužel jen jeden závod. Ten se o uplynulém víkendu odjel v Nepomuku, kde se konal již 39. ročník Nepomuckého trojúhelníku. Na závodiště se díky tomu sjelo téměř dvě stě jezdců, takže byla všechna startovní pole pěkně zaplněná.


Pro většinu závodníků začal víkend již v pátek, kdy se hledalo vhodné místo v depu a hlavně se konaly administrativní a technické přejímky. Bylo vidět, že měli všichni kvůli zrušeným závodům dost času své stroje dobře připravit, takže byl při procházce depem krásný pohled na všechny historické skvosty, které psaly a stále píší historii motocyklového závodění.


I když v pravidelnosti nerozhoduje rychlost v časech na kolo, bylo vidět, že si všichni chtějí závody maximálně užít a také zjistit, jak jim jejich stroje jedou. Během závodů jsme mohli sledovat spoustu pěkných soubojů, kdy bylo možné porovnávat nejen výkony jednotlivých strojů, ale také um závodníků. Závodní víkend také poznamenalo počasí. V sobotu dvakrát pršelo, takže hlavně druhé tréninky se jely na mokru. Až poslední dvě jízdy měly opět suchou trať, protože bylo dusno a asfalt poměrně rychle osychal. Podobné to bylo i v neděli, kdy se Nepomuk probudil do mokrého rána a pršelo celé dopoledne. Až před závodem sajdkár trať oschla, i když v lesním úseku bylo stále mokro. Poté až do konce nedělního programu bylo slunečno.

Sobotní program patřil dvěma kvalifikačním tréninkům všech tříd, navíc byly závody v Nepomuku zpestřeny závody třídy Jawa Pionýr a vloženými jízdami. Sobotní program musel skončit předčasně kvůli oleji na trati, takže byl poslední trénink třídy Jawa Pionýr zrušen a odložen.


Nedělní program začal zmíněným druhým tréninkem třídy Jawa Pionýr a vloženými jízdami a poté už se rozjely závody JPHZM. Ty byly rozděleny na dva bloky - dopolední a odpolední a vyhlášení výsledků bylo vždy až po odjetí dopoledních a odpoledních jízd. Velkým zpestřením jsou také závody kategorie sidecar, které jsou vždy divácky vyhledávané. Ve všech třídách byli také oceněni jezdci s nejlepším závodním stylem, kteří obdrželi cenu diváků.Tomáš Jenčovský - člen komise SZM za přírodní okruhy

"Podnik v Nepomuku byl kvůli opatřením proti šíření koronaviru jediný v rámci seriálů na přírodních okruzích pod Autoklubem České republiky v této sezóně. Po sportovní i organizační stránce byl na výborné úrovni. Pořádající klub si zaslouží veliké poděkování za to, že v této složité době připravil takto krásné závody. Pevně věřím, že sezóna 2021 již proběhne bez komplikací a kalendář přírodních okruhů bude opět bohatý jako v minulém roce."
https://www.autoklub.cz/podnik/pcr-jphzm-2020-nepomucky-trojuhelnik-acr-210-405/PR
28.7.2020

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar