Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Všechny generace vozů Superb ve Škoda Muzeu

Návštěvníci Škoda Muzea mají nově možnost prohlédnout si zblízka nejnovější generaci modelu Superb, a to krátce po její světové premiéře. Po boku všech předchozích nositelů tohoto názvu bude v expozici muzea v Mladé Boleslavi k vidění do 10. ledna 2024.

Jméno Superb se u automobilky Škoda objevilo poprvé v roce 1934. Od samého začátku symbolizovalo vrchol nabídky po stránce kvality, komfortu a prostoru. Již první vozy Superb ve třicátých letech nabízely špičkový komfort a řadu moderních prvků, které se obecně staly standardem až výrazně později, například nezávislé zavěšení kol nebo 12V elektroinstalaci. Prvním nabízeným motorem byl šestiválec o objemu 2492 cm3, později se pod kapotu dostaly i výkonnější šestiválce o objemu 3 137 cm3 a motory osmiválcové. Mezi lety 1935 a 1949 Škoda vyrobila 2 500 vozů Superb.

Pokračování vznešeného odkazu

Název Superb poté čekal na návrat přes 50 let. První moderní generace modelu Superb byla představená na frankfurtském autosalonu v září 2001 a tato modelová řada je od té doby vlajkovou lodí portfolia vozů Škoda se spalovacími motory. Od druhé generace (2008 - 2015) se řada rozšířila o variantu Combi, ve třetí (2015 - 2023) se poprvé objevila plug-in hybridní pohonná jednotka. V listopadu 2023 se představila již čtvrtá moderní generace, která opět nabízí karosářské varianty liftback a kombi, zážehové i vznětové motory a plug-in hybridní pohon s čistě elektrickým dojezdem přes 100 km.

Všechny generace pohromadě

Škoda Muzeum nyní nabízí návštěvníkům možnost prohlédnout si všechny generace na mimořádné výstavě, která začíná 19. prosince a bude veřejnosti přístupná až do 10. ledna 2024. Škoda Muzeum v Mladé Boleslavi je otevřeno každý den od 9:00 do 17:00. Více informací ohledně probíhajících výstav a otevírací doby mezi svátky naleznete na muzeum.skoda-auto.cz. Novinky ze Škoda Muzea naleznete také na facebookovém profilu http://www.facebook.com/skodamuzeum a instagramu http://www.instagram.com/skodamuzeum.Škoda
20.12.23

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar