Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Bezpečná kola pro radost

Vratislavice nad Nisou uvidí sraz Porsche

Největší setkání automobilů Porsche v České republice se podle dlouhodobé tradice uskuteční ve dnech 3. až 5. září ve Vratislavicích u Liberce. Letos si účastníci připomenou 135. narozeniny zakladatele značky Porsche a zdejšího slavného rodáka, profesora Dr. Ing.h.c. Ferdinanda Porsche.

Současně uplyne 25 let od založení našeho klubu a historicky prvního setkání automobilů Porsche v Čechách, které jsme uspořádali již v květnu roku 1985.
V pátek 3. září se účastníci 17. Porsche Classic Festivalu sjedou již tradičně do areálu pivovaru Konrad v Liberci – Vratislavicích nad Nisou (Maffersdorf), jen cca asi 800 metrů od rodného domu profesora Porsche. Prostorný a poklidný areál pivovaru nabídne dostatek prostoru pro desítky automobilů Porsche, které přijedou.
V areálu pivovaru bude otevřeno Automuzeum i místní pivovarský šenk na občerstvení. V 18.00 hodin vyjedou vozy Porsche na tradiční jízdu po stopách Ferdinanda Porsche. Cestou se nejprve zastaví na vratislavickém hřbitově, kde u rodinné hrobky Porsche položí květiny. Další zastávka bude u nově budovaného muzea ve Vratislavicích nad Nisou a pak u rodného domu Ferdinanda Porsche.
Další cesta spanilé jízdy povede na vrchol Ještědu, kde v místním hotelu účastníci povečeří a vyčkají na západ slunce.
V sobotu 4. září bude setkání pokračovat opět v pivovaru Konrad, jehož brány se otevřou v 9 hodin. Tady proběhne výstava vozidel Porsche včetně Soutěže elegance v jednotlivých kategoriích vozů podle modelů: Porsche 356, Porsche 911 (historik, do roku 1973), Porsche 911 (classic, od roku 1973), Porsche 912, Porsche 914, Porsche 924, Porsche 944, Porsche 928, novější modely Porsche a Porsche repliky.
K dobré náladě všech účastníků i diváků bude hrát kapela a komentovat moderátor. Pro všechny bude připraveno bohaté občerstvení. V zadním traktu pivovarského šenku budou během dne probíhat besedy s bývalými ale třeba i současnými automobilovými závodníky a majiteli automobilů Porsche.
Od 13 hodin je připravena turisticko-orientační Porsche Classic Rallye, dlouhá zhruba 80 km. Jednoduchý šipkový itinerář provede účastníky nejen krásnou hornatou krajinou okolo Liberce včetně Ještědu, ale současně je zavede i na zámek Sychrov.
V neděli se nejvytrvalejší účastníci sjedou na náměstí Dr. E. Beneše před libereckou radnicí, kde vystaví své vozy veřejnosti. Před polednem pro ně bude připravena zajímavá prohlídka další liberecké historické dominanty.M.Bumba, 31.8.2010Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2018 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar