Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Vojta Štajf pojede La Carrera Panamericana

Čtyři české posádky, čtyři závodní rally speciály staré 40 a více let, proti nim jedna zaoceánská výzva – slavná La Carrera Panamericana, pořádaná v Mexiku každý rok v říjnu. Celková délka 3500 kilometrů v sedmi dlouhých etapách, v horku a vysokých rychlostech.

Tedy kombinace, která sama o sobě znamená logisticky a organizačně jednu z nejkomplexnějších účastí českého motoristického týmu v zahraničních závodech.
Nápad české účasti na Carreře se formoval v hlavě team leadera Vojtěcha Štajfa několik let. Pražský jezdec, který úspěšně závodí v českém rally šampionátu s vozem Subaru Impreza a vloni získal mistrovský titul v kategorii produkčních vozů, už má několik podobných speciálních účastí za sebou – jmenujme třeba dvojnásobnou účast v Rallye Monte Carlo nebo v Arctic Lapland Rally za polárním kruhem či Rallye Dakar v Argentině a Silk Way rally v Rusku. Ale věhlasná zámořská rally s historikem – to tu ještě nebylo!
A značka Subaru bude znovu u toho – Štajf pro tento účel upravuje unikátní model Subaru Coupé z roku 1972 – jeden z pouhých 3500 kusů, které byly vyrobeny a v Evropě se nikdy oficiálně neprodávaly. Po úpravách dle relativně volných předpisů pro Carreru se zrodí plnohodnotný závodní speciál. Půjde o vůbec první účast značky Subaru ve slavné soutěži. Vedle Vojty Štajfa usedne na horké sedadlo navigátora ostřílený spolujezdec Vladimír Zelinka.

Soutěžní minulost značky Porsche a její bytostnou vazbu na Carreru prokáže další dvojice, Josef Vyštejn a Jiří Vacek na Porsche 912 a Jaroslav Petrásek a Petr Behro na silnějším Porsche 911. Model BMW 2800 CS v Mexiku představí úspěšný okruhový závodník Petr Kačírek s Marcelou Ehlovou. Na organizaci účasti se dále budou podílet osobnosti, které už hodně dosáhly v domácím i evropském rallysportu.JV, 10.1.2014
Foto Petr Frýba

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar