Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Subaru Impreza
Alcar - Bezpečná kola pro radost

Veterány jezdily Okolo Karlštejna

Malá podbrdská víska Všeradice a její renovovaný zámecký dvůr, mj. rodiště Magdaleny Dobromily Rettigové, vítaly od sobotního rána účastníky pátého ročníku veteránské jízdy Okolo Karlštejna. Soutěž, kterou pořádají veteránisté z Ořecha, se koná jednou za dva roky.

Do Všeradic se sjelo více než padesát automobilů, od nejstarších, kterými byly Hudson 20 Tourer z roku 1910 pana Jiřího Kalisty a Buick 55 z roku 1917 pana Václava Macháčka až po ameriky. K tomu dva krásné traktory Zetor, tři Garanty a několik motocyklů. Poválečné automobily, jako například Ford Capri, Tatra 600 a 603, Panther, Jaguar E, Ford Anglia, atd. byly v mírné převaze, zatímco mezi těmi vyrobenými do roku 1939 převládaly tatřičky, ale objevila se i pragovka, aerovky nebo dva vozy Walter Junior.


Startovní pole bylo opravdu hodně pestré. Přijely posádky nejen z okolí, ale třeba i hasiči s Tatrou z Dobrušky, manželé Hudský a Bryknarovi ze Železného Brodu. Ti zároveň zvali účastníky na jejich akci s názvem Za krtečkem do Jizerských hor, kterou pořádají 22. července.


Český kras se přímo nabízí k pořádání veteránských akcí a zatím je zemí neprobádanou, na rozdíl třeba od Kokořínska. Letošní trasa vedla přes Koněprusy, Tetín, v Srbsku přes Berounku, serpentinami do Hostimi, údolím ke Svatému Jánu a do lomu na Mořině, kde byla přestávka na oběd. Odpoledne se pokračovalo přes Kuchař, Karlickým údolím do Dobřichovic, dále přes Řevnice, Zadní Třebáň, Svinaře, Skuhrov zpátky do Všeradic.


Jízda Okolí Karlštejna je spíše takovou komorní veteránskou akcí, ale je vidět že pořadatelé pod vedením Jiřího Peldřimovského a Standy Šoty ji připravují opravdu s láskou. Jediné co nám, jako divákům trošku vadilo, byly velké časové rozestupy mezi soutěžícími hned od samého začátku. Ale na druhou stranu si myslíme, že každý kdo přijel a byl v Českém krasu poprvé, se nestačil divit nad tak krásnou přírodou, která je na jaře ještě krásnější


JL 15.5.2017

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2018 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar