Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Veterány budou kroužit Zlínem již poosmé

Tradiční součástí Barum Czech Rally Zlín je akce pro milovníky nádherných automobilových veteránů pod názvem BUGATTI GRAND PRIX. Již poosmé se vydají na trať městského okruhu v ulicích Zlína historické závodní automobily z dvacátých a třicátých let, aby daly vzpomenout na dávné doby rodícího se automobilového sportu.

Fandové shlédnou tyto krásné a nablýskané vozy s nostalgií dávných let od pátečního odpoledne na výstavě před zámkem v parku Svobody. Bugatti GP se pojede letos poprvé jako součást čtyřdílného šampionátu Grand Prix historických automobilů pod patronací Autoklubu České republiky. Zásluhou úzké spolupráce s organizačním týmem Ladislava Samohýla se návštěvníci mohou těšit na řadu historických skvostů.

Městské ulice Zlína ožijí opět nádherným zvukem historických vozů z dvacátých a třicátých let minulého století. Tehdy se proháněly v ulicích tyto nádherné skvosty, které časem vystřídal populární závod tzv. Zlínská osma. Lidé si opět připomenou časy, kdy automobily ještě byly pravými automobily, kdy se vozy jednotlivých značek výrazně lišily a řidič řídil nebo brzdil bez pomoci posilovačů či elektroniky. „Snažíme se každoročně sehnat výjimečná vozidla a rovněž osobnosti, které se usadí za volant těchto krásných strojů. Máme zajištěny vozy značky Bugatti, vedle několika kusů zlínských věrných kopií se jedná o originální kusy. Fanoušci se mají rozhodně na co těšit a čeká nás mimořádně krásná podívaná,“ pověděl Ladislav Samohýl, organizátor akce a velký nadšenec i milovník historických vozů.

V prvních dnech po spuštění přihlášek organizátoři již evidovali vozy Bugatti 57C Letourned et Marchand, Bugatti 57 Galibier, Bugatti 49, Bugatti 13, dále anglické vozy Bentley 4,5 l Blower, MG-M Midget, Triumph TR3, MG VA Special, Lagonda 2-Litre Supercharged, ale rovněž Sénéchal SS vedoucí jezdce Grand Prix Karla Kupky, Z4 Roadster (s podobným automobilem vyhrál Tomáš Baťa mladší v roce 1934 svou kategorii na Zlínské osmě), Z18 Sport nebo Aero Minor Sport. I při osmém pokračování v ulicích krajského města je zahrnuta v programu akce exhibiční jízda vozidel starších ročníků značek různých automobilů jako například Rolls-Royce, Hispano-Suiza, dále Darracq, Laurin&Klement, Škoda, Aero a další. Tyto vozidla budou kroužit po městském okruhu v čase od 18 do 18:20 hodin.

Premiéru má v letošním roce šampionát Grand Prix historických automobilů, který se koná ve spolupráci Autoklubu ČR a pořadatelů jednotlivých závodů. Nejlepší jezdec získá Putovní pohár prezidenta Autoklubu ČR Jana Šťovíčka.
Nejde o závodění ve smyslu dosažení co nejrychlejšího času, ale o takzvané zkoušky pravidelnosti, kdy je úkolem posádky dodržet předepsaný čas pro absolvování trati.Pátek 16. srpna – časový program
14:00 – 20:00 hod. – výstava před zámkem ve Zlíně
17:20 – 17:40 hod. – odjezd od zámku na start k 21. budově
17:45 – 18:05 hod. – start Bugatti Grand Prix 1. jízda (3 kola)
18:05 – 18:20 hod. – exhibiční jízda historických vozidel
18:20 – 18:40 hod. – start Bugatti Grand Prix 2. jízda (3 kola)
PR 14.8.2019

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar