Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Veteránský svátek ve Studenci

Po dvouleté pause „přijdou pobejt“ už tuto sobotu všichni příznivci na patnáctý ročník Studeneckých mílí. Ani my nebudeme chybět a už se těšíme, jak na krásné automobily a motocykly, nádhernou krajinu, skvělou atmosféru a pochopitelně i na sejkory místních hasičů. Možná dojde i na nějaké to překvapení.

Jakmile pořadatelé otevřeli příjem přihlášek, tak je muselo po pěti dnech uzavřít. Kapacita dvou stovek historických vozidel byla totiž naplněna.


Letos nás potěšila bohatá účast takřka čtyři desítek předválečných automobilů od nejstaršího Fordu T z roku 1911 až po Tatru 87, vyrobenou v roce 1944. K ozdobám bude patřit jistě originální Lagonda 16/80, Wolseley 14/56, Dodge Brothers, Nash 440 nebo Buick Business Couope či Franklin Airman.


Studenecké míle se stanou také místem premiéry čerstvě zrenovovaného šestiválcového BMW 501 z roku 1954. Asistovat mu bude osmiválcový BMW 502 v provedení kabriolet. A tak bychom mohli pokračovat, cekem bychom měli vidět přes stovku automobilů a stejný počet motocyklů. V záplavě českých značek se objeví na startu také věhlasné stroje jako Royal Enfield, Sarolea, Indian, Terrot AJS atd.


V sobotu 28. května proběhne od 8 do 10 hodin registrace účastníků, aby se o půl dvanácté mohli vydat na trasu. První část vede po krásných silničkách přes Žďár, Roztoky u Jilemnice, Kruh do Jilemnice, kde bude přestávka na oběd. Nejstarší automobily zaparkují před zámkem, mladší na nedalekém parkovišti. Poté je čeká druhá část přes Vrchlabí, Černý Důl na kolonádu do Janských Lázni, kde bude další přestávka na kávičku. Pak už čeká poslední část přes Hostinné, se zajímavou částí kolem Slemena a přes Bukovinu zpět do Studence.


Tady je připraven program od 15 do 17 hodin, kdy zahraje skupina Adaptace, následuje závěrečný ceremoniál v 17,30 h a od 20 hodin pořádá SK Studenec klasickou Pomílovou zábavu, kde zahrají skupiny Vaťák a Megaděs.
JL 26.5.2022

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2023 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar