Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Veteránský stánek - Galerie Prague

Už jste slyšeli o Galerii Prague Classic Car Centre? Ještě ne? Potom si při příjezdu do Prahy po Strakonické silnici všimněte moderní prosklené budovy s vystavenými veterány, které jsou vidět už zdálky. Určitě nelze přehlédnout.

Galerie Retro poskytuje ucelené služby jak majitelům, tak všem milovníkům historických vozidel. Tady můžete získat náhradní díl, různé doplňky, ale také si třeba zapůjčit automobil. Odborníci vám pomohou zajistit i renovaci či sehnat technické informace.

Krátkou návštěvu veteránského ráje začněme prvním patrem, kde se každých čtrnáct dní obměňují automobily zapůjčené od sběratelů. A kdyby jste si chtěli nějaký koupit, potom si stačí připravit patřičný obnos. V době naší návštěvy byl nejdražší Mercedes Benz 340 z roku 1941. Vůz v původním stavu, který za války sloužil na východní frontě, byl za pět miliónů. Nádherný sportovní dvanáctiválcový Jaguar E je levnější - něco přes 1 600 000 Kč.

Co myslíte je dražší Rolls Royce s karosérií Thruppe&Maberly, vyrobený před 70 roky, nebo závodní speciál Aero Minor z roku 1949. Budete se divit, ale o čtyři sta tisíc dražší, to znamená za 1 800 000 Kč je to jeden z nejúspěšnějších českých sportovních vozů všech dob. Soukromá posádka Krattner a Suttnar s ním podle tehdejší handicapové klasifikace (ujetá vzdálenost se násobila předem určeným koeficientem pro každou objemovou třídu) vybojovala druhou příčku v závodě 24 hodin Le Mans. V non-stop závodě urazil dvouválec s objemem 750 cm³ (výkon 28 k) celkem 2391 km průměrnou rychlostí 99,6 km/h.

V galerii pochopitelně nemohou chybět ani obrazy. Na zdi visí kresby od nejrůznějších autorů včele s překrásnými výtvory Maestra Václava Zapadlíka. I jeho obraz může viset u vás doma.

V přízemí je prodejna se vším možným co k automobilové a motocyklové historii patří. Od doplňků přes literaturu, modely nebo suvenýry. Pro zájemce jen dodáváme, že otevřeno je v pracovní dny od 9 do 19 hodin. Vítán je každý, kdo propadl láskou k veteránům či vůni benzínu a spáleného oleje. Takový důstojný stánek, mimochodem první svého druhu, u nás až dosud chyběl.

JL, 18.5.2006


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar