Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Veteránský Winter Trial opět v Čechách

Po loňské premiéře zavítají účastníci veteránské soutěže Winter Trial opět do České republiky. A jak to vypadá, tak by si mohli užít i dost sněhu, i když to ještě před několika dny tak nevypadalo.

Trasa soutěže vede z Holandska přes Německo, Česko, Polsko do Rakouska a proběhne již ve dnech 28. ledna až 2.února. Na naše území vstoupí v pondělí 29.ledna v podvečer přes Rozvadov a pak pojedou přes Tachov, Velkou Hleďsebe, Kynžvart, Slavkov, Sokolov do Karlových Varů.
V úterý 30.ledna je čeká velice dlouhá etapa z K. Varů (8.00) přes Stráž nad Ohří, Kadaň, Březno, Most, Obrnice, Hrobice, Lovosice, Litoměřice, Štětí (13.30), Dubou (15.45), Doksy, Bělou p.Bezdězem, Mnichovo Hradiště, Turnov, Hodkovice (pausa 17.00-18.30), Jabonec nad Nisou, Tanvald, Harrachov až do polské Jelenie Góru (21.45).
Ani středeční etapa není o mnoho kratší, už v 7:30 hodin se vydají po polské straně Krkonoš, Orlických hor na hraniční přechod Dolní Lipka a dále přes Letohrad (obě). Lanškroun, Zábřeh, moravskou Třebovou, Letice na brněnský okruh.
Čtvrtek je vyhrazen trase Brno, Rosice, Náměšť, Moravské Budějovice, Dešov, Slavonice, Matějovec, Nová Bystřice, Stráž nad Nežárkou, Třeboň (13.30), Hluboká, Březí u Týny, Netolice, Prachatice (15.40), Český Krumlov (17.30). Aby toho neměli málo, tak zhruba šedesát posádek má od 21 hodin na programu ještě velice noční úsek po trase rychlostních zkoušek českokrumlovské rallye (zbytek pokračuje přímo do Lince). Poté pokračují ještě do Lince.
Poslední páteční etapa je už více než symbolická a vede z Lince do St.Wolfgangu.
Startovní listina obsahuje celkem 120 posádek na automobilech z let 1924 až 1973. Nejstarším vozem bude Bentley 3-45 z roku 1924, kterého z předválečné éry doplní ještě dalších devět vozidel jako Alvis, Lagonda, Talbot nebo Bentley. Právě posádky těchto strojů patří k největším hrdinům soutěže.
Padesátá léta zastupují mj. Peugeot 203, Volvo 544 nebo Panhard Dyna. Nejpočetnější je startovní pole ze 60. let reprezentované například vozy Porsche 356 a 911, Saab 96, Alfa Romeo Giulia, Austin Healey, MG B, Fiat 2300 Coupé nebo osmilitrový Oldsmobile Tornado. Startovní pole je opravdu velice pestré, zvláštní pozor si však dejte na číslo 61 a Porsche 356 řízené slavným automobilovým jezdcem Gijsem van Lennepem.

Jindřich Lasík, 25.1.2007

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar