Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Veteránské rojení na Kokořínsku

Tradiční akce Veteránské rojení se uskuteční na zámku Lobeč u Mělníka již v sobotu 9. června. Novinkou letošního srazu, nejen britských klasických automobilů, bude ještě nedělní závod do vrchu v nedalekém Nosálově.

Již od ranních hodin se budou do Lobče sjíždět historické automobily i motocykly od roku 1918 až do osmdesátých let minulého století. Zatím je přihlášeno na sedmdesát automobilů a dvacítka motocyklů, ale není vyloučené, že ještě další dorazí.
Jak jsme naznačili, součástí akce je také setkání britských sportovních automobilů, které budou zastupovat značky MG (9), Jaguar (10), Triumph (10), Austin Healey (3), ale chybět nebude ani nejstarší vozidlo Singer HP Tourer z roku 1918 nebo supersportovní Panter Lima (1978), či rychlé Porsche 911, italský Fiat 124 Spider, japonský Datsun 240 Z atd. Z motocyklů upoutá hlavně „devítistovka“ Replika Ducati Mike Hailwood, vyrobená v roce 1982 o výkonu 75 k.
Dopolední výstavu i odpolední program obohatí mj. Jazz Kvintet Turnov, divácké ankety o nejlepší dobové oblečení či o nejstylovější piknik. Ve 12 hodin se účastníci vydají na orientační jízdu Máchovým krajem a Kokořínskem. Pojedou zhruba po trase Mšeno, Ráj, Blatečky, Dobřeň, Dubá, Doksy, Jestřebí, Dubá, zpět do Lobče, kde je poslední vozidlo očekávané kolem 16. hodiny. Večerní program zpestří pak skupina Revival.
V neděli se mohou zájemci s vozy vyrobenými po roce 1946 zúčastnit závodu do vrchu na „nosálovském kopci“. Každý absolvuje na trati dlouhé 2,1 kilometru dvě měřené jízdy pravidelnosti. První jízda začíná v 10.30 h, druhá pak ve 12.30 h. Více informací na www.veteranskerojeni.cz

Jindřich Lasík, 7.6.2007

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar