Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Veteránské léto na liberecku

Vratislavické Automuzem.cz, respektive jeho duchovní otec Milan Bumba, je znám svými organizačními schopnostmi a chutí pořádat nejrůznější veteránské akce. Nyní jej čekají během 14 dnů hned, jejichž vyvrcholením bude sraz vozů Porsche.

Záskalí – 19. srpna
Trať bývalého závodu do vrchu Záskalí u Liberce opět ožije motory, ale tentokrát historických vozidel. Automuzeum.cz zde v neděli 19. srpna 2007 uspořádá již tradiční setkání historických automobilů a motocyklů spojenou s propagační jízdou pravidelnosti. Na této trati, mezi jezdci velice oblíbené, se kdysi pořádalo mistrovství ČR a také několik ročníků televizního Setkání mistrů.
Nyní se v žádném případě nebude jednat o rychlostní závod do vrchu na uzavřené trati, ale o dvě měřené jízdy pravidelnosti za plného silničního provozu, a tak je jakékoli závodění vyloučeno. Proto je jízda také vypsána pro historická vozidla starší 25 let s platnými SPZ a doklady.
V dopoledních hodinách proběhne na náměstí v Hodkovicích nad Mohelkou výstava automobilů, kde se také mohou zájemci přihlásit k závodu. Start první jízdy je naplánován na 13.30 hodin a po druhé jízdě se startující přesunou do pivovaru Konrad k Automuzeu.


Sychrov – 25. srpna
O týden později se na zámku Sychrov uskuteční 6. ročník Skotských her, jejichž součástí bude díky aktivitě Automuzea.cz také setkání anglických historických automobilů. Jedná se o nultý ročník setkání „angličáků“, jako doprovodný program.
Akce se pořádá v sobotu 25. srpna výhradně pro historické automobily všech značek a výrobců, které byly doložitelně vyrobené na britských ostrovech a jsou starší 30 let (do r. v. 1977).
Pro divácké hodnocení soutěže elegance bude vypsáno několik kategorií, rozdělených dle věku vozidel (předválečné - poválečné), zaměření (sportovní - civilní - luxusní) a druhu karoserií (kupé - kabrio - sedan - kombi) , aby ani ti na první pohled s úplně obyčejnými a sériovými vozy nebyli o nic ochuzeni.
Zhruba od 9 hodin by se měli účastnici sjíždět na Sychrov, kde proběhne výstava vozidel v přední zámecké zahradě a divácká i odborná soutěž elegance. Akci zakončí odpolední jízda do pivovaru Konrad s měřeným úsekem jízdy do vrchu Záskalí. Zájemci o účast se již nyní mohou hlásit na e-mail:info@automuzeum.cz

Vratislavice – 1. září
Vrcholem akcí pořádaných v prostředí pivovaru Konrad a v Automuzeu bude bezpochyby již 14. ročník sraz vozů Porsche, které se uskuteční o prvním zářijovém víkendu. Účastníci si tak připomenou 123 let od narození (3. září 1875) zakladatele slavné a úspěšné značky, konstruktéra Ferdinanda Porsche.
Tradice setkání sahá až do roku 1985, kdy se u nás poprvé sjelo několik málo fandů vozů Porsche. Během let se z této akce stalo největší setkání automobilů Porsche v celé střední Evropě. Navíc je jedinečné právě tím, že probíhá jako jediné na světě v rodišti Ferdinanda Porsche.
Také letos Porsche Classic Club ČR předpokládá, že se do Vratislavic sjede ke stovce sportovních automobilů Porsche všech modelů i roků výroby. Očekává se také několik nejstarších modelů 356 ze 60. let, ale i nejnovější již vodou chlazené modely Porsche 911.
Centrem setkání bude vratislavický pivovar KONRAD, kam se budou první účastníci sjíždět již v pátek 31. srpna odpoledne, aby v podvečer vyjeli na vrchol hory Ještěd.
V sobotu 1. září se v pivovaru KONRAD uskuteční dopolední výstava vozidel účastníků a přibližně v 11 hodin odstartují někteří majitelé vozů Porsche do cca 120 km dlouhé turisticko-orientační rallye, která vede z Liberce přes Bedřichov, Josefův Důl, Albrechtice v Jiz.h., Tanvald, Smědavu, Bílý Potok, Hejnice, Lázně Libverda a Raspenavu zpět do Liberce. V žádném případě se nejedná o závod na čas, ale o poklidný turistický výlet za krásami Jizerských hor.
V neděli dopoledne se účastníci zastaví nejen u rodného domu F.Porsche ve Vratislavicích, ale i u rodinné hrobky na místním hřbitově. Po krátké projížďce Libercem se vozy soustředí před libereckou radnicí, kde bude setkání ukončeno.

Informace o všech aktivitách a akcích na www.automuzeum.cz

Jindřich Lasík, 17.8.2007

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar