Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Veteránské jaro v Liberci

Do areálu pivovaru Konrad ve Vratislavicích nad Nisou jsou od soboty 29. dubna do pondělí 1. května zváni všichni příznivci historických automobilů a motocyklů.

 

Na tento prodloužený víkend připravilo Automuzeum už třetí ročník Jarního motoristického setkání. Letošní akce je věnována oslavě 100. výročí počátku výroby automobilů v Liberci. Již v roce 1906 začal v barvířské ulici vyrábět  Christian Linser první automobily. Jeho činnost bohužel netrvala dlouho, neboť následující rok prodal celou technologii nově vzniklé automobilce RAF.

Nejde pouze o statické setkání veteránů, ale celá akce je spojena také s Historic Rallye Českým severem, která se uskuteční v okolí Liberce v neděli. Ale kdo chce, ten se může projet už v sobotu při orientační jízdě do Železného Brodu a zpět. Tato jízda je určena především pro majitele motocyklů ČZ, ale vítání jsou i další majitelé historických strojů.

Současně v areálu proběhnou značková setkání vozů VW Brouk, Porsche, Fiat 500/600 a ohlášen je příjezd sportovních automobilů Lotus 7, Kaipan apod.

Lahůdkou bude představení prvního a posledního závodního automobilu LIAZ Dakar, které od sebe dělí už neuvěřitelných 23 let.

V odpoledních hodinách přijedou do pivovaru také majitelé historických amerických automobilů, kteří mají vlastní setkání v sobotu od 10 do 15 hodin na nedalekém zámku Sychrov.

Také v neděli bude pivovar plný motorových vozidel, kromě historických strojů se představí i někteří prodejci značek Renault, Hyundai, Ford, Fiat nebo Suzuki.

V pondělí se uskuteční ještě tradiční motoristická burza zakončená Prvomájovou jízdou veteránů Libercem. V sobotu i v neděli se brány pivovaru i motoristického muzea otevřou v 10 hodin, pondělní burza začíná v 8 hodin. Návštěvníci zaplatí 30 Kč, děti mají vstup zdarma. Více informací na http://www.automuzeum.cz/.

 

AH, 25.4. 2006

 


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar