Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Veteránské Sosnění a Rojení v roce 2014

Veteránská sezona se sice rozjede naplno až zhruba za měsíc, ale už dnes jsou členové Czech Classic Car Clubu v přípravě na tři velké akce. První – JARNÍ SOSNĚNÍ - se uskuteční již v sobotu 10. května na autodromu v Sosnové u České Lípy.

Přihlásit se může v podstatě každý majitel sportovního nebo závodního automobilu vyrobeného do roku 1982 a zároveň si vybere kategorii, v jaké chce soutěžit. Nejedná se o závody v pravém slova smyslu, ale o jízdy pravidelnosti buď s individuálním nebo hromadným startem.
Stejně jako v minulých letech, tak i letos se v samostatných jízdách představí opět historické formule 3 doplněné Formulí Škoda/MTX 1-01. Tady se představí i tři dámy – Kateřina Trojanová, Pavla Vovsová a Markéta Profeldová. Ale chybět nebude ani legenda tohoto sportu pan Zdeněk Křivohlavý, který koncem loňského roku oslavil osmdesáté narozeniny. Startuje s originální formulí Chelík z poloviny šedesátých let.
V cestovních automobilech je výraznou postavou pan Jiljí Chmelař, mistr republiky v závodech do vrchu ze 70. let. Diváci se mohou těšit na jeho souboj s Petrem Žáčkem, který s krásným Audi Quattro Sport vyhrál loňský seriál mistrovství republiky do vrchu, tzv. Edda Cup. Vzhledem k tomu, že se 10. května nejede žádný jiný závod, tak pořadatelé očekávají další stálé účastníky jako jsou například Jan Šipka s originálním Fiatem 124 Abarth, Pavel Maier s Fordem Escort nebo Jan Rejka s Jaguarem a další jezdci se zajímavými automobily. Chybět nebude ani Petr Daníček se Škodou 130 LR Evo, připravenou v roce 1987 pro skupinu S, která nikdy ale vypsána nebyla.
Vedle britských značek MG, Triumph, Austin Healey, Mini se 11. Sosnění zúčastní i majitelé vozů Porsche, BMW, Fiat, Lotus, atd
Jak jsme se zmínili startovat může prakticky každý, kdo si chce vyzkoušet jízdu na bezpečném okruhu. Bohužel si čas od času někdo splete jízdu pravidelnosti s driftováním. Pokud nestačí napomenutí za nesportovní jízdu, potom bude ze závodu vyloučen.

Vstupné na závody ani do depa se neplatí, tréninky začnou v 9 hodin, rozjížďky pak ve 12.30 hodin.

Jarní Sosnění je součástí seriálu Pohár Czech Classic Cars Clubu, do kterého se budou počítat ještě výsledky Podzimního Sosnění, které se uskuteční 11 října a ze závodu do vrchu v Nosálově v neděli 16.června (kromě formulí).

Ještě dodejme, že třetí akcí bude Veteránské Rojení v sobotu 15. června na zámku Lobeč, o které vás budeme informovat s dostatečným předstihem.JL, 14.3.2014

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar