Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Subaru Impreza
Alcar - Bezpečná kola pro radost

Veteránské Rojení zve na 16.ročník do Lobče

Druhá červnová sobota je tradičně vyhrazena již šestnáct let Veteránskému Rojení na zámku v Lobči, nedaleko Mšena. A také letos se v zámeckém dvoře setkají příznivci automobilových veteránů všech značek, vyrobených do počátku osmdesátých let.

Sraz, pořádaný Tomášem a Zuzkou Pavlíkovými, společně s členy Czech Classic Car Clubu, byl sice původně určený majitelům britských veteránů, ale postupně se rozšířil i na jiné značky. V tuto chvíli je přihlášeno více než pět desítek historických automobilů, včetně několika předválečných kousků.

Pořadatelé upozorňují, že majitelé automobilů do roku 1945 neplatí žádný vklad (pro ostatní je více než symbolický) a ani letošní trasa orientační jízdy není nikterak náročná.
Součástí srazu je i orientační jízda po okolí, která měří zhruba osmdesát kilometrů a startuje po obědě. Letos povede opět Kokořínskem a jeho okolím.

„Dost těžko objevujeme v okolí místa, kudy jsme ještě nejeli, a tak jsou některé části tratě hodně podobné. Přesto ale každým rokem najdeme nějaký nový kousek. Letos bude trasa ztížena dvěma tajnými kontrolami. Posádky se orientují podle takzvaného slepého itineráře, a není divu, že i trochu bloudí, potkávají se, prostě se rojí,“ říká Tomáš Pavlík.

Veteránské Rojení se koná v Lobči v sobotu 10. června od rána, na neděli je připraven ještě Nosálovský kopec, jízda pravidelnosti historických automobilů.J.L. 18.5.2017

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2018 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar