Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Veteránské Rojení v Lobči se blíží

Deset dní před 13. ročníkem Veteránského Rojení evidují manželé Zuzka a Tomáš Pavlíkovi společně s Czech Classic Car Clubem stovku přihlášených historických vozidel a každým dnem přicházejí stále další přihlášky historických automobilů.

Dost možná, že bude překonán rekord z roku 2008, kdy na zámek Lobeč dorazilo sto padesát vozidel. To uvidíme v sobotu 14. června dopoledne, kdy na zámeckém dvoře proběhne výstava historických automobilů a motocyklů, doplněná o bohatý doprovodný program.

Opět se představí bývalý soutěžní jezdec Jaroslav Jelínek bude podepisovat svoji knihu, vyhrávat k dobré pohodě bude jazz a dixieland kapela z Turnova, v půl dvanácté začne komentované představení historických bicyklů české výroby, na kterých v dobovém oblečení zavítá cyklistický spolek „Veteráni Dubá“. Děti si budou moci z papírových kartonů vyrobit autíčka podle svých představ, letos jsou připravena i dřevěná kola. Po obědě také vyrazí historický autobus do Dubé a zpátky.

Chybět nebude ani občerstvení a lahodná káva podávaná v originálním double deckeru Leyland. Každý, kdo si zakoupí vstupenku v ceně 40 Kč (děti 20 Kč), bude zařazen do slosování o zajímavé ceny. V nově restaurovaném pivovaru proběhnou komentované prohlídky.

V půl jedné pak odstartuje asi sto kilometrů dlouhá pohodová orientační jízda krásnou kokořínskou krajinou s několika tajnými kontrolami. Zhruba v půl třetí odpoledne dorazí první veteránisté do Dubé, kde bude přestávka (ca 45 min) a poté se vydají už zpět k cíli na zámek Lobeč, kde jsou očekáváni kolem 16. Hodiny a kde také proběhne vyhlášení výsledků a předání cen.


Trať je vcelku nenáročná a vhodná i pro předválečné automobily, které by pořadatelé rádi přivítali ještě ve větší míře než v minulých letech. Jejich majitelé neplatí žádné startovné.

Veteránské Rojení není v žádném případě jen akcí pro automobily britských značek, ale také pro ostatní evropské a americké. Proto je seznam přihlášených vozidel již v tuto chvíli od roku 1926 do začátku osmdesátých let velice pestrý. Převažují sice anglické značky MG, Triumph, Austin Healey, Jaguar, Mini, Lotus, Panther, Hillman, Rolls Royce, ale diváci se mohou těšit třeba i na Porsche 356 a 911, Fiat 124, Citroën SM, Alfu Romeo Spider, BMW 1600, Datsun 240 Z, Saab 96 atd.
S vypůjčeným MG pojede i pan Bentzen Haakon ze Švédska, autorita pro MG kluby v Evropě, kromě Velké Británie.


Všichni příznivci automobilové a motocyklové historie jsou v sobotu 14.června srdečně zváni do Lobče na 13.Veteránské Rojení. Další informace najdete na www.veteranskerojeni.czJ.Lasík, 5.6.2014

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar