Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Veteránské Rojení - třináctka byla úspěšná

Třináctý ročník Veteránského Rojení na zámku v Lobči je za námi, a opět se ukázalo, že se těší mezi veteránisty velké obliby. Nejlepším dokladem je sto dvacet automobilů a dvě desítky motocyklů.

Bohužel, ne všichni, kteří zaparkovali svá vozidla na zámeckém dvoře, se prezentovali u přejímky, aby zaplatili vklad. Minimálně dvaceti účastníkům bylo zatěžko zaplatit. Někteří před orientační jízdou odjeli, jiní se vydali společně s ostatními na trať. Tito rádoby veteránisté by se měli nad svým jednáním zamyslet a sáhnout si do svědomí. Rozhodně nepatří mezi ty, kteří by na vklad neměli.

Druhým nešvarem bylo dodržování itineráře. Pořadatelé každoročně připraví šipkový itinerář, podle kterého se má jet. Nejenže řada veteránistů bloudí po kraji, to patří k věci, ale někteří si trať záměrně zkracovali, protože věděli, že přestávka bude v Dubí. A tak vynechali část tratě, stejně jako třeba z Dubí do cíle v Lobči.

Vzhledem k tomu, že veteránské akce sledujeme už hodně dlouho, tak víme, že každá akce má svůj stálý inventář, často až z osmdesáti procent, a zbytek tvoří lidé, kteří přijedou poprvé nebo jen občas. A nejinak je tomu i n Veteránském Rojení. Tradičně největší počet představovaly anglické značky Triumph, MG nebo Austin Healey. Zbytek startovního pole byl už hodně pestrý od předválečných pragovek nebo tatrovek až po americké vojenské jeepy. Většinou samé známé stroje, přijel i pan Jiří Lange s Cadillacem La Salle, rok výroby 1929, který svého krasavce vytáhne jednou za rok.

S jedničkou opět vyrazil se svojí Škodou Felicia pan Jaromír Šimonek a s dvojkou jeho dcera Zuzka Pavlíková-Šimonková. Asi nejvíce kilometrů najezdil majitel krásného Maserati biturbo, který bloudil o sto šest. Za volantem veteránů se objevily i dcery nebo manželky našich závodníků. Pavla Vovsová se svezla s krásnou Alfou Romeo Spider, zatímco Iveta Daníčková se po letech vrátila na Rojení se Škodou Octavia a její manžel Petr na sedadle spolujezdce „trpěl“. Samozřejmě v dobrém.

Největší smysl pro humor ukázal pan Stanislav Pavlík, otec hlavního pořadatele Tomáše Pavlíka.Vloni jsme jeho Trabanta kritizovali, že by ho mohl aspoň natřít, aby nehrál všemi barvami, letos startoval s cestovatelskou verzí.Proč ne, humoru a recese není v dnešní době nikdy moc.

Veteránskému Rojení opět přálo počasí celý den, byť tmavé mraky se nad Kokořínskem honily celý den, ale spadlo jen pár kapek. Podařila se s přispěním městského úřadu v Dubé i přestávka s návštěvou muzea jízdních kol. Dnes už pořadatelé přemýšlejí, co vylepšit pro příští rok, který bude svým způsobem výjimečný. Uplyne totiž devadesát let od chvíle, kdy byla v Lobči podepsána fůze firem Laurin & Klement, zastoupení Václavem Klementem a Škody Plzeň s prezidentem firmy Josefem Šimonkem, majitelem zdejšího panství.


J.Lasík 16.6.2014

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar