Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Veteránské Rojení s Filipem Marešem, četníkem a jeptiškou

Konečně se příznivci historických vozidel dočkali a po Spring Classic se nám sezona rozjíždí a jen pevně věříme, že snad hned tak neskončí. Uplynulý víkend se uskutečnilo hned několik akcí – Veteránské Rojení v Lobči, Klecanská Rallye, Výjezdu na Ještě nebo Rallylegend v Bělé pod Bezdězem.

Druhá červnová sobota je tradičně vyhrazena už dvacet let Veteránskému Rojení, letos se konal již 19. ročník. Ačkoliv šlo spíš o komorní akci, tak nakonec dorazila do Lobče takřka stovka historických automobilů, několik motocyklů a dva traktory.

Přehlídka byla hodně pestrá, největší úspěchy měli předválečné automobily Bentley 3.5 z roku 1934 a Alvis Speed 20 SD Tourer (1936), kterým sekundovaly tři pragovky, jeden Opel a Škoda Liduška Popular. Protože akce byla kdysi původně koncipována pro anglické automobily, tak i letos převažovaly automobily MG, Triumph, Mini, Jaguar apod.


Škoda, že ne všechny automobily vyrazily v půl druhé na osmdesát kilometrů dlouhou trasu po okolí. Tentokrát se vynechalo Kokořínsko, i když v plánu byl původně sjezd z Kaniny do Kokořínského dolu a po trati bývalého závodu do vrchu z Ráje do Mšena. Kvůli kanalizaci v Kanině byli pořadatelé nuceni dva dny předem změnit trať, a tak se jelo ze Mšena do Ráje a pak do cíle v Lobči. Ale to už měli účastníci za sebou Nosálov, Bezdědice, Valovice, Březinku, Plužnou, Bělou, Plužnou, Katusice, Cetno, Skalsko a Mšeno. Podle ohlasu posádek se trať snad líbila, a kromě drobné přeháňky přálo i počasí.


Prominentní posádkou byli manželé Marešovi, kdy za volant Škody Favorita usedla paní Nikola Marešová a Filip Mareš, jeden z našich nejlepších rallye jezdců, usedl na místo spolujezdce. Veteránské Rojení bylo pro něj příjemným relaxem před Rallye Hustopeče a podle jeho slov si společný den užili.


Takřka žádnou veteránskou akcí nevynechá Otto Kuhn, tentokrát za francouzského četníka a s přítelkyní – jeptiškou, vyrazil s krásným Citroënem Mehari, který byl pro letní den naprosto ideální.


Přijel i pan Stanislav Pavlík, tatínek Tomáše Pavlíka, hlavního organizátora, aby se pochlubil Trabantem 601, kterého vlastníma rukama zrenovoval v sedmnácti letech jeho vnuk Ondra. A nadělil mu ho k loňským vánocům.


Nechyběl ani Jan Šipka s manželkou Erikou, pravidelní účastníci s Fiatem 124 Spider, který rovněž patří vždy k ozdobám setkání.


Veteránské Rojení se vydařilo a všichni se už těší na jubilejní dvacátý ročník.

JL 14.6.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2022 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar