Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Veteránská pohoda na Kladně

Uplynulá sobota byla hodně chudá na veteránské akce, nakonec jsme našli pouze jednu, a to v Kladně. Na poslední chvíli jsme se tam vypravili a byli jsme mile překvapeni. Tak početnou účast jsme nečekali – osm desítek automobilů a deset motocyklů.

Po dopolední výstavy na hlavní třídě T.G.Masaryka se většina účastníků vydala na spanilou jízdu přes Drnek, Řisuty, Pozdeň, Hořešovice, Klobuky, Peruc, Evaň, Libochovice ke klášteru v Doksanech. Tady čekala účastníky prohlídka a před klášterem vynikající jahodová zmrzlina z nedaleké jahodárny v Brozanech. Jízda po vedlejších silničkách s minimálním provozem byla opravdu vyloženě na pohodu. Škoda, že někteří této příležitosti nevyužili a z Kladna odjeli rovnou domů.


Početná byla účast německých veteránistů, zvláště všichni obdivovali krásný Wartburg Coupé nebo předválečný Ford A či sportovní Panter Lima. Neúnavný veteránský nadšenec Karel Petschke provětral Austin Seven a na trati jsme viděli mj. i dva krásné Jaguary MK, Ford V8, Opel Kapitän a Admiral, Chevrolet Corvair Convertible nebo Laurin Klement.


Pouze výstavy se zúčastnil mj. pan Václav Macháček s Cadillacem 55 z roku 1917 a automobilem La Salle V8 z roku 1927. Tyto nádherné automobily budí zaslouženou pozornost všude, kde se objeví.


Bohužel seznam účastníků se nám získat nepodařilo.JL 27.7.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2022 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar