Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Citroën 100 let
Alcar - Konfigurátor kol

Veteránská elegance zítra v Roztokách

Snad jedinou veteránskou akcí v České republice, která má už mnoho let pevný termín je Soutěž elegance historických vozidel v Roztokách u Prahy. Koná se už mnoho let vždy 8. května, a nejinak je tomu i letos.

Pořadatelé VCC Praha tak zvou všechny příznivce historických automobilů a motocyklů již zítra do zámecké zahrady v Roztokách, kde bude k vidění více než stovka vozidel starších i mladších ročníků.

Čtyřicet let má Soutěž elegance historických vozidel na zámku v Roztokách u Prahy na starost pan Jiří Černý z pražského Veteran car Clubu. Jak nám před rokem prozradil, prý ještě jeden rok, do čtyřicátého ročníku, a pak předá „žezlo“ mladším. Ale moc mu nevěřím.

Nikdy není nouze o bohatou účast majitelů převážně historických automobilů a také návštěvníků. Vloni se do zámecké zahrady sjelo přes sto třicet vozidel, včetně asi dvaceti motocyklů a „přiletěl“ i jeden větroň.

Už tři roky se nikdo nemusí přihlašovat předem, což se také ukázalo jako dobrý nápad, protože jak říká pan Jiří Černý: „stávalo se, že majitelé nahlásili do přihlášky ten a ten automobil, a pak přijeli s jiným. Mnozí se nepřihlašovali vůbec a seznam přihlášených, který jsme dávali ke vstupence, tak byl hodně nepřesný“.


JL 7.5.2019

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar