Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Veteránem Českým rájem

Na sobotu 3. června připravil VCC Jičín hlavní část již 22. ročníku soutěže nazvané Cena Prachovských skal aneb Veteránem Českým rájem. Ale už o den dřív je pro zájemce připravena malá vyjížďka do okolí Jičína a v neděli pak ještě spanilá jízda do zámku v Chlumci nad Cidlinou.

 

Soutěž zařazená do mezinárodního seriálu FIVA B navazuje nepřímo na slavný motocyklový a automobilový závod Cena Prachovských skal, který byl ve své době evropským pojmem. Po části tehdejší závodní trati se projedou účastníci až v závěru sobotní etapy.

Ale už od 8 hodin ráno se začne Valdštejnské náměstí v Jičíně zaplňovat historickými automobily a motocykly, které se v 10.30 hodin vydají na trať první etapy po trase Březina, Vokšice, Podhradí, Veliš, Bukvice, Střevač, Nadslav, Příchvoj, Markvartice.

Zhruba kolem půl dvanácté by měly dorazit do Dolního Bousova, kde je čeká oběd a jízda zručnosti. Po hodinové přestávce, ve 12.30 hodin, se vydají do druhé etapy, která je zavede přímo do centra Českého ráje. Historická vozidla pojedou dále po trase Sobotka, Kost, Branžeš, Kněžmost, Boseň, Valečov, Mužský, Dneboh, Doubrava, Všeň, Olešnice, Vyskeř, Vidlák, Újezd pod Troskami, Hrdoňovice, Pařezská lhota, Prachov.

Do Jičína by měly první posádky dorazit kolem půl čtvrté a po absolvování zvláštního úkolu se přesunou do kempu Rumcajs.

Nedělní část začíná společným odjezdem v dopoledních hodinách z Jičína do Chlumce nad Cidlinou, kde v zámeckém parku bude probíhat soutěž elegance.

Mezi dosud přihlášenými účastníky najdeme například Tatru 12 Phaeton z roku 1928, Pragu Alfu vyrobenou o rok později nebo Škodu 430 ze stejného roku. Roky 1930 až 32 mají v technickém průkazu zapsány například Wikov 35, Aero 500 nebo 662 či Praga Piccolo. Pořadatelé očekávají účast 80 vozidel včetně nejvzdálenějšího účastníka, kterým bude Ilja Marco Gamla Kunsvagen ze Švédska se Škodou Octavia (1959). Přijede i rodina Šulců, Libuše a Vladimír s krásnými motocykly BSA.

 

PL, 1.6.2006


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar