Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Subaru Impreza
Alcar - Bezpečná kola pro radost

Veteránem Českým rájem o víkendu v Jičíně

V sobotu 2. června v půl jedenácté se vydá z jičínského náměstí první automobil – Ford T z roku 1911 na trať oblíbené akce Veteránem Českým rájem. Následovat jej bude sedm desátek předválečných automobilů a třináct motocyklů.

Pro ty, kteří si chtějí víkend užít připravili pořadatelé jičínského veteran klubu ještě páteční odpolední vyjížďku přes Lomnici nad Popelkou do muzea v Loukově u Semil a zpět. Sobotní trasa pak zavede účastníky přímo do nitra Českého ráje, jede se přes Mladějov, Libošovice, Vyskeř do Turnova, kde bude přestávka. Odpolední část je připravena po vedlejších silničkách pod Kozákovem do Rovenska pod Troskami a zpátky do Jičína.
Tím ale soutěž nekončí. V neděli je na programu ještě dopoledne etapa do Sobotky, kde bude slavnostně vyhlášena Soutěž elegance.
Pohled do seznamu přihlášených na 28. ročník Veteranem Českým rájem nám říká, že nejvíce je zastoupeny značky Aero (17) a Tatra (14) a dále pak americké značky Ford, Dodge, Chrysler, Packard nebo Hupmobil v počtu sedmi kousků.
K tradičním účastníkům patří němečtí veteránisté s vozy Ford A, Brennabor R5, NSU-Fiat, Hansa Lloyd nebo Mercedes Benz 170 V Cabrio.
O dobrou náladu se na jičínském i turnovském náměstí postará Řehečské kvarteto se svými staročeskými písničkami, které výborně ladí s předválečný,mi automobily.


JL, 30.5.2012

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2018 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar