Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Veteran Trade vystavuje na Retro Garáži

Již tuto sobotu 27. dubna se v 8 hodin ráno otevřou brány Výstaviště v Lysé nad Labem a tím i letošní první Retro Garáž. Co můžeme očekávat? Velkou řadu vystavujících a prodávajících nejen celá vozidla, ale i spoustu náhradních dílů, nářadí, prostředků na údržbu. Věřím že si každý milovník historických vozidel, a nejen těch přijde na své.

Sice výstava a burza v Lysé nedosahuje rozměrů výstav zahraničí, jako třeba v Essenu či v Stuttgartu, ale domnívám se, že u nás v České republice patří k těm největším a nejlepším. (pominu výstavu na PVA v Letňanech, ale tam je sloučeno několik výstav do jedné). Jako nedostatek se domnívám je, že výstava je jen jednodenní. Ale chápu, že Retro Garáž vznikla jako "burza" a ta je u nás jen jednodenní či spíše dopolední záležitost. Snad se to do budoucna změní.


Jako obrovský přínos vidím to, že se vrchnímu garážníkovi - Pavlu Kočímu podařilo vložit do výstavy aukce. A velmi úspěšné. A u nás, kde tato tradice není, je to velkým přínosem. Zažil jsem několik pokusů o aukce a vždy skončily více méně fiaskem. Pavel začínal krůček po krůčku. Nejprve aukcemi malých motocyklů, později větších a pak i několika automobily. V letošním roce bude v aukci již 31 motocyklů a automobilů. A ne ledajakých. Z motocyklů například Jawa 500 OHC, Jawa 500 OHV Rumpál, z automobilů Škoda Felicia, Škoda 1000 MBX, Škoda 110 R, Škoda Populár a další. Možná někdo namítne že se jedná převážně o československá vozidla, ale jsme v Čechách. Věřím, že časem se nabídka rozšíří i o více značek a modelů. Vše chce svůj čas.


My jsme se rovněž rozhodli přispět svou troškou a tak předvedeme na výstavě několik automobilů ze svého portfolia.Např.Bristol.


Veteran Trade MK,24.4.2024

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar